Trump dohnal Clintonovou. Akcie klesly a peso oslabilo

02. listopadu 2016, 08:58 - čtk, mic
02. listopadu 2016, 08:58

Nejistota ohledně výsledku prezidentských voleb ve Spojených státech stáhla dolů akciový trh. Rovněž mexické peso, dosud významný ukazatel šancí Donalda Trumpa, začalo oslabovat.

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová v posledních dnech podle průzkumů veřejného mínění ztrácí náskok před republikánským rivalem Donaldem Trumpem. V posledním průzkumu ji dokonce předstihl a vede s náskokem jednoho procentního bodu.

Přispěla k tomu zřejmě i páteční zpráva, že Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se zabývá nově objevenými e-maily ze soukromého účtu Clintonové z doby, kdy byla ministryní zahraničí. Trump se toho v kampani na poslední chvíli snaží využít a skandál Clintonové označuje „za největší od dob Watergate“.

„Nejnovější zprávy kolem Clintonové vyvolaly určitou nejistotu, protože trh již do cen započítal její vítězství ve volbách,“ poznamenal ekonom Scott Brown ze společnosti Raymond James.

Akciový index S&P 500 včera uzavřel nejníže za poslední čtyři měsíce. Kromě nejistoty kolem výsledku voleb ale akciový trh táhnou dolů i vyhlídky na růst úrokových sazeb v USA. Představitelé Fedu dnes zveřejní závěry svého dvoudenního jednání. Předpokládá se, že Fed zatím nechá úrokové sazby beze změny. Mohl by ale naznačit, jak pravděpodobné je zvýšení úroků na prosincovém zasedání.

Akciový index S&P 500 od začátku července:

Mexické peso se včera vůči dolaru propadlo o více než dvě procenta a dostalo se na nejslabší úroveň od 7. října. Případné Trumpovo vítězství je považováno za významné riziko pro mexickou měnu, Trump totiž v předvolení kampani slibuje omezení přílivu imigrantů z Mexika do USA i přehodnocení obchodních vztahů mezi oběma zeměmi. Již minulý pátek, kdy se objevily informace o vyšetřování FBI, začala peso klesat.

Měsíční vývoj kurzu mexického pesa k americkému dolaru:


source: tradingeconomics.com

Čtěte dále:

Zvolení Trumpa může otřást finančními trhy podobně jako brexit

Jak se Trump vyhnul placení daní? Nelegální kličkou

Komentátor Financial Times Martin Wolf: Nástup Trumpa se neobejde bez násilí


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít