Petr Morcinek: Expandujeme, stavíme a rozšiřujeme nabídku služeb - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Petr Morcinek: Expandujeme, stavíme a rozšiřujeme nabídku služeb

, Jana Pohunková,
Petr Morcinek: Expandujeme, stavíme a rozšiřujeme nabídku služeb
Zdroj: M&M reality
Komerční sdělení

Společnost M&M Reality prodala v loňském roce 24 tisíc nemovitostí v hodnotě 32,7 miliardy korun. Tržby celého holdingu, pod který tato největší realitní kancelář v zemi spadá, činily více než 1,7 miliardy korun. To oproti roku 2016 znamená nárůst o bezmála 60 procent! Zhruba 878 milionů korun přitom připadá na tržby realitní kanceláře, zbytek na ostatní dceřiné firmy holdingu.

Skutečnost, že M&M Holding loni utržil o 60 procent více než o rok dříve, je jen jedním z ukazatelů, jak moc se v poslední době posouvá kupředu. Skupina expanduje a mění jak záběr své činnosti, tak zároveň i celý tuzemský realitní trh.

Na pobočku pro levné energie i pojištění

Ještě donedávna měla společnost M&M Reality 185 stabilních poboček, což už tak bylo nejvíc v Česku. V současné době vzniká dalších 85 poboček ve spolupráci s Českou pojišťovnou a společností E.ON, se kterými holding M&M Reality navázal strategická partnerství.

Co tato partnerství přinesou klientům? „Na pobočkách České pojišťovny vznikají kontaktní místa realitní kanceláře M&M Reality. To znamená, že vedoucí poboček České pojišťovny budou zároveň spolupracovat s našimi realitními makléři,“ říká majitel společnosti M&M Reality Petr Morcinek.

Spolupráce s energetickou společností E.ON bude vypadat tak, že na pobočkách realitní kanceláře M&M Reality vzniknou zároveň i plnohodnotná obchodní zastoupení této energetické společnosti.

Holding M&M Reality už má s „doplňkovými“ službami k realitním obchodům bohaté zkušenosti. Dceřiná společnost M&M Finance jen za loňský rok zprostředkovala hypotéky v hodnotě 14,5 miliardy korun a také více než 10 tisíc pojistných smluv.

Největší developer družstevního bydlení

Další dceřiná společnost holdingu, M&M Development, spustila v loňském roce projekt s názvem „Obnova bytového fondu v ČR“,jehož náplní jsou rekonstrukce bytů, rodinných a nájemních domů. Firma už má v tuto chvíli „na kontě“ 800 rekonstrukcí. „Vedle toho začínáme v projektu Výstavba bytového fondu v ČR stavět 2 500 nových družstevních bytů a každý rok tento počet zdvojnásobíme. Hlavně na malých městech, kde se ostatní bojí stavět dostupné bydlení. Takže se rázem stáváme také největším českým developerem družstevního bydlení,“ přibližuje další ambiciózní projekt Petr Morcinek.

Zcela jedinečná IT technologie

Zprostředkovat prodej nebo koupi nemovitosti je tak podle Petra Morcinka jen základem byznysu celého holdingu. „A byť jej ovládáme díky nejvyspělejším IT technologiím nejlépe na trhu, umí jej vlastně každý makléř. My se odlišujeme od konkurence nejen tím, že jsme se ujali role technologického lídra oboru, ale především právě tou neustále se rozšiřující nabídkou produktů a služeb,” dodává Morcinek. Zmínkou o IT technologiích naráží na skutečnost, že holding M&M Reality vyvinul přelomové aplikace Moderní makléř a Moderní finanční poradce. Jejich prostřednictvím lze veškeré úkony spojené s prodejem, pronájmem financováním či pojištěním nemovitosti vyřešit z jednoho místa a čistě elektronicky bez jakéhokoliv papírování včetně elektronického podpisu. Takto propracovanou technologii dosud nepoužívá žádná realitně finanční společnost na světě!