Neomezená data jako zbytečný luxus? Většině lidí stačí tři GB, vyplývá z průzkumu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Neomezená data jako zbytečný luxus? Většině lidí stačí tři GB, vyplývá z průzkumu

, čtk,
Neomezená data jako zbytečný luxus? Většině lidí stačí tři GB, vyplývá z průzkumu
Zdroj: CC BY 2.0: Highways Agency via Flickr

Zhruba 87 procent zákazníků tuzemských mobilních operátorů si vystačí s objemem mobilních dat do tří GB za měsíc. Neomezený datový tarif, který všichni operátoři letos nabídli, většinou nepotřebují. Vyplývá to z údajů srovnávacího portálu Ušetřeno.cz od více než 55 tisíc návštěvníků.

Nejméně žádaná jsou mobilní data o velikosti pět a více GB měsíčně, o která má zájem 13 procent uživatelů, naopak s méně než 1,5 GB měsíčně podle statistik serveru vystačí 43 procent lidí.

Podle všech tří operátorů je o nové neomezené tarify zájem. Z nových zákazníků si je volí čtvrtina až polovina z nich. Například u T-Mobilu má 27 procent nově objednaných rezidentních tarifů neomezená data.

Využíváte neomezený datový tarif?

„Při pohledu na celkový počet jejich zákazníků hovořit o velkém zájmu určitě nemůžeme. Mnoho klientů totiž po logické úvaze musí dojít k názoru, že neomezená data vlastně nevyčerpá. Na vině je samozřejmě nepříznivá cena tarifů, různé kličky a omezení, ale také přetrvávající zvyk využívat veřejné Wi-Fi sítě. A zákazníci prozatím nechtějí platit vysokou cenu za komfort,“ uvedl specialista na telekomunikace z Ušetřeno.cz Lukáš Kaňok.

Zákazníci nejvíce poptávají kombinaci služeb zahrnující neomezené volání, neomezené SMS a 1,5 až tři GB dat měsíčně. Konkrétně takový balíček žádá čtvrtina návštěvníků portálu. Všichni tři operátoři jej v určité podobě ve svých nabídkách mají, a sice T-Mobile za základní cenu 525 korun, O2 se pak nejvíce blíží tarifem za 499 korun, ale nabízí jeden GB dat. Vodafone má v nabídce tarif za 599 korun, který obsahuje dva GB dat.

Druhá, zákazníky nejčastěji žádaná kombinace služeb obsahuje 100 minut, 100 SMS a maximálně 500 MB dat měsíčně. Takový balíček hledá 14 procent zákazníků. Žádný ze tří operátorů však podle portálu podobný produkt nenabízí. Neomezená data operátoři s různými podmínkami nabízí od zhruba 1100 korun měsíčně.

Čtěte také:

Jak reklamovat vyúčtování od operátora? Nejdřív zaplaťte, až pak se braňte, radí ČTÚ

Virtuální operátoři mají lepší tarify než O2, T-Mobile i Vodafone. Dají se ušetřit stovky korun

Česko bude lákat čtvrtého mobilního operátora. Vláda schválila podmínky aukce

O2 nabídne neomezená data. Cena tarifů bude začínat na 1099 korunách

Přechod k jinému operátorovi bude snazší. Sníží se pokuty a zkrátí lhůta pro převod čísla

Ohodnoťte tento článek
Diskuze