Nejlepší GPS navigace pro cestu kolem Evropy - Euro.cz

Přihlášení

Nejlepší GPS navigace pro cestu kolem Evropy

, Jana Pohunková,
Nejlepší GPS navigace pro cestu kolem Evropy
Zdroj: Futurino
Komerční sdělení

Doby, kdy jste cestovali autem a spolujezdec hledal cíl na mapě, jsou již dávno pryč. V podstatě každý modernější nový vůz dnes disponuje integrovanou navigací. Pokud ji vaše auto nemá, nebo ji chcete nechat namontovat jako volitelné příslušenství před tím, než s autem odjedete, stojí za to podívat se na ty nejlepší navigace. My se zaměříme na takové, které vám pro cestování po Evropě bohatě vystačí.

TomTom GO 520

Nejen po Evropě, ale po celém světě. Přesně toto heslo razí navigace TomTom GO 520. Právě k ní totiž náleží zdarma mapy všech možných světových zemí s doživotní aktualizací. Samozřejmostí je u této navigace multidotykový displej a ovládat ji lze i hlasem. Synchronizace s telefonem je naprosto skvělá. Toto propojení umožní získávání aktuálních dopravních informací. U této navigace je zapotřebí upozornit na 3D zobrazování budov a také elegantně řešený magnetický držák. Cenově se u této navigace budete pohybovat kolem 5000 korun.

Garmin DriveSmart 51s

Značka Garmin je v oblasti navigací snad tou nejznámější. Potvrzují to i mnohé recenze nejlepších GPS navigací, které jsou k dispozici jak v odborných časopisech, tak i na internetu. Jakýmsi dokladem přehlednosti a kvality navigace je její ovladatelnost. U DriveSmart je všechno maximálně intuitivní a nebude problém pracovat s ní, aniž byste měli s navigačními systémy jakékoli zkušenosti. Výborná je i funkce nazvaná Real Directions. Jde o navigování dle určitých konkrétních ukazatelů. Hlasové ovládání je také špičkové a nedá vám šanci zabloudit. DriveSmart 51S se řadí do střední třídy navigačních systémů. Seženete i lepší, ale kvalita bude zřejmě někde jinde.

Garmin zumo 396s

Zapomenout nemůžeme ani na motorkáře. Pro ty je výbornou volbu model zumo 396s. navigace je pogumovaná a voděodolná. Samozřejmostí je u ní certifikace IPX7. Perfektní je také kapacitní displej. Asistent řazení do pruhů a Real Directions. To jsou jen vybrané funkce, kterými navigace disponuje. Zkrátka nezklame.