Miliardový oheň. Počasí trhalo rekordy, škody pojišťoven také - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Miliardový oheň. Počasí trhalo rekordy, škody pojišťoven také

,

Vedra a sucha letošního roku způsobila extrémní požáry. Za první pololetí jde o majetkovou škodu za více než 1,1 miliardy korun. Je to dokonce o 7,4 procenta více než v extrémně suchém roce 2018. Změny klimatu stojí i za silnými bouřkami a vichřicemi, které jsou podle statistik největšími ničiteli majetku v Česku.

Podle statistik Hasičského záchranného sboru vzniklo jenom v prvním pololetí letošního roku na území České republiky 10 235 požárů. Mají na svědomí 58 lidských životů a dalších 712 osob bylo zraněno.

Utrpěli jste letos škodu způsobenou živelní pohromou?

Mezi nejčastější příčiny patří neopatrnost dospělých při manipulaci s ohněm, technické závady a závady komínů a topidel.

„Je s podivem, že přes každoroční revizi kotlů a komínů, které dokonce majitelům nemovitostí ukládají platné právní předpisy, stále dochází k tolika požárům. Přes 700 případů za období jara a léta dokládá, že péči o vytápění a zejména o komín se nevyplatí podceňovat,“ doplňuje statistiky Ladislav Bělina, produktový ředitel pojišťovny Slavia.

Nejhorším přírodním živlem, co se týče finančního vyjádření škod, jsou letos zatím bouřky a vichřice. I v této statistice padl smutný rekord. V prvním pololetí jde o škody za 1,2 miliardy korun, což je nejvíce od roku 2011, od kterého je detailní statistika k dispozici.

Dále čtěte:

Nový lídr na pojistném trhu: do konce roku vznikne Generali Česká pojišťovna

Příliš opatrnosti škodí: české penzijní fondy jsou suverénně nejhorší ve vyspělém světě

ČSOB se stala jediným vlastníkem ČMSS