Menu Zavřít

Větší pracovní plocha je základem úspěchu

13. 11. 2019
Autor: Samsung

Každý potřebuje pro nejvyšší výkon trochu jiné podmínky. Většina z nás ale jistě ocení velkou pracovní plochu počítačového monitoru. Čím větší rozlišení, tím rychlejší multitasking, a tedy i vyšší efektivita práce. Ideálním parťákem tak jsou nové prohnuté UHD monitory od Samsungu, jejichž zakřivení doslova vtáhne do děje.

Díky rozlišení 4K podstatně zvětší pracovní plochu, takže na jednom místě uvidíte vedle sebe všechny potřebné výstupy, aplikační součásti nebo dva souběžně otevřené dokumenty. Profesionální grafici u nich ocení špičkovou kvalitu barevného podání.

 Samsung 32

Grafický výstup z notebooku a PC vedle sebe

První prohnutý 32“ UHD monitor na světě pochází z dílny Samsungu, Jedná se o model Samsung U32R590. Stylový design, ze tří stran bezrámečkový, je doplněn kovovým V-slim stojanem, v němž se schovají všechny kabely. Model se opírá o realistický vizuální zážitek v rozlišení 4K UHD (v poměru stran 16:9). Výrazné zakřivení (1500R) vás přímo vtáhne do děje, monitor díky podpoře miliardy barevných odstínů a kontrastnímu poměru 2 500:1 zobrazuje širší paletu barev a hlubší, tmavší černou. A to ocení zejména grafičtí designéři nebo herní nadšenci. Samostatný herní režim v tmavých scénách zlepšuje kontrast, takže vám odhalí i jinak hůře viditelné herní objekty. Odezva monitoru jsou pouhé 4 milisekundy.

Rozsah barev odpovídá 103 % barevného prostoru sRGB, resp. 76 % Adobe RGB. Typický jas 60Hz VA panelu činí 250 cd/m2, 4K rozlišení zase zpřístupní větší pracovní plochu s menší nutností scrollování při brouzdání na webu nebo při čtení a editaci dokumentů. Picture-by-Picture na monitoru zároveň zobrazí vstupy dvou různých zařízení vedle sebe v jejich nativním rozlišení. Funkce UHD Upscaling zase zajistí maximální kvalitu obrazu i tehdy, pokud je zdrojový obsah v nižším rozlišení.

 Samsung 32

Filtr modrého světla uleví očím při práci

Prohnutý monitor Samsung C27H711 s úhlopříčkou 27 palců pak vsadil na zobrazovací technologii Quantum Dot, která přináší bohatší a živější barvy, zejména při sportovních přenosech a živých streamech. WQHD rozlišení (2 560 × 1 440 pix) nabídne oproti Full HD monitorům 1,7× vyšší hustotu pixelů, a tedy i větší pracovní prostor, který umožní sledování více dokumentů najednou, resp. menší míru scrollování. Kontrastní poměr 3 000:1 se podepsal pod ještě větší hloubku černé a bílé barvy. Na bezrámečkový design monitoru navazuje stojánek, do kterého bez problémů schováte veškerou kabeláž.

Díky zakřivení 1800R bude monitor z pozorovací vzdálenosti jednoho metru zabírat podstatnou část zorného pole. Pro pohodlnější práci nejen v horších světelných podmínkách integroval Samsung do monitoru funkci Eye Saver Mode, která zmírňuje únavu očí eliminací vyzařování modrého světla. Funkce FlickerFree zase minimalizuje nežádoucí blikání monitoru, technologie AMD Freesync pak umožní kvalitnější zobrazení při hraní her – stačí jen přepnout grafické nastavení podle herního žánru. Odezva monitoru činí 4 ms, typická hodnota jasu je stanovena na 300 cd/m2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).