Altnerovi dědicové chtějí ukončit kauzu Lidový dům. ČSSD nabízejí čtyřměsíční lhůtu na zaplacení - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Altnerovi dědicové chtějí ukončit kauzu Lidový dům. ČSSD nabízejí čtyřměsíční lhůtu na zaplacení

, čtk,
Altnerovi dědicové chtějí ukončit kauzu Lidový dům. ČSSD nabízejí čtyřměsíční lhůtu na zaplacení
Zdroj: čtk

Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud sociální demokracie stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 milionů korun za zastupování strany ve sporu o Lidový dům.

O návrhu na ukončení sporu informovali Patrik a Veronika Altnerovi. Dědicové advokáta Altnera žádají, aby ČSSD vzala zpět své dovolání k Nejvyššímu soudu do 26. října. Strana se podle jejich návrhu má vzdát i dalších právních prostředků, kterými se rozhodnutí městského soudu pokouší zpochybnit. „Pokud tak vaše strana učiní ve lhůtě výše uvedené, dědicové jsou připraveni poskytnout vaší straně čtyřměsíční lhůtu k zaplacení pohledávky a po tuto dobu by nepřikročili k prodeji nemovitostí, včetně Lidového domu, v exekuci,“ píše se v návrhu adresovaném předsedovi ČSSD.

Podle Hamáčka sociální demokracie nemá důvod vzít dovolání zpět. „Do doby jeho projednání Nejvyšším soudem nelze provést exekuci,“ uvedl na svém twitteru.

Advokátu Zdeňku Altnerovi přiznal pražský městský soud 31. března 2016 téměř 338 milionů korun za to, že ČSSD od roku 1997 zastupoval ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu. Podle rozsudku mu ČSSD má zaplatit 18,5 milionu korun, nejvýraznější část celkové částky však tvořila smluvní pokuta, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů korun.

ČSSD podala proti rozhodnutí soudu dovolání. Bývalý advokát Altner ale zhruba půl roku po vyhlášení verdiktu městského soudu zemřel a následné dědické řízení dosud komplikovalo projednání dovolání před Nejvyšším soudem.

Dále čtěte:

Chovanec chce, aby ČSSD odešla z vlády. Hamáček návrh kritizuje

Hamáček: Kdyby ČSSD odešla z vlády, skončil bych v roli předsedy strany

Hamáček si po volbách chce ujasnit pozici. Širší vedení ČSSD požádá o důvěru