Jaké výzvy přináší digitalizace a automatizace finančních procesů ve firmách - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jaké výzvy přináší digitalizace a automatizace finančních procesů ve firmách

,
Jaké výzvy přináší digitalizace a automatizace finančních procesů ve firmách
Komerční sdělení

Digitalizace a automatizace služeb, big data, digitální inovace, monetizace dat, FinTech, otevřené bankovnictví – to vše hýbe světem financí i celého byznysu.

Projekty využívající umělou inteligenci rozjely banky, poradenské a dodavatelské společnosti i velcí hráči e-commerce. Odborný server Měšec.cz vás zve na osmý ročník Finanční konference, jejíž řečníci se zaměří na využití umělé inteligence a digitalizaci ve finančním plánování a řízení, automatizaci bankovních služeb, propojení FinTech s e-commerce, rozvoj otevřeného bankovnictví, ale i  na prognostiku (nejen v krizi) nebo na to, jak zabránit výkyvům cash-flow, které by mohly ohrozit zájem vašich investorů.

Konference se koná 10. června a letos poprvé je online.

Jaký vás čeká program?

Jednou z oblastí, kterou se ve společnosti PwC Česká republika podařilo díky nástrojům využívajících prvky umělé inteligence výrazně optimalizovat, je příprava finančního plánu a alokace lidských zdrojů. Vladimír Jaroš vám ukáže, jak lze podobné technologie aplikovat na další finanční i nefinanční procesy třeba i ve vaší firmě.

V digitální ekonomice se nejdůležitější měnou stávají data. Jak monetizovat zákaznickou bázi, to bude tématem přednášky Michala Matějičného, CFO virtuálního operátora Tesco Mobile. Provede vás celou cestou od samotného produktu přes správné nastavení IT a reportingových systémů až po práci s konkrétními daty, potažmo zákazníky.

Je dobré umět na základě strategické datové analýzy odhadnout budoucí vývoj a zákonitosti krize. Znalosti, které můžete uplatnit při finančních, bezpečnostních či obecně datových analýzách vám ve své přednášce předá analytik a kryptolog Tomáš RosaRaiffeisenbank.

Propojení FinTech s e-commerce

FinTech projekty podporují růst celého trhu finančních služeb a mění podobu tradičního bankovnictví a plateb. Na rozvoj otevřeného bankovnictví se ve své prezentaci zaměří Ondřej Mikulčík z Asociace CTIT. Zamyslí se také nad budoucí podobou bankovnictví i nad tím, zda by mohly být banky nahrazeny decentrazilovanými aplikacemi.

Koronavirová pandemie významně urychlila růst e-commerce, ale změnila i nákupní chování zákazníků. S tím jde ruku v ruce rozvoj moderních finančních služeb a větší propojení e-shopů a FinTech služeb. Co vlastně český zákazník očekává a jaké finanční služby chce využívat? Nejnovější data o českém trhu představí Adam Kolesa Mall Pay.

Malé a střední podniky díky současné krizi čelí často poměrně zásadnímu problému – nemají přístup k financím a růstovému kapitálu. Na to se zaměřil FinTech Lemonero. Připravil platformu, která digitalizuje financování právě tohoto sektoru.

Náhled na to, jak lze digitalizovat firemní finance díky synergii mezi finančními procesy a FinTech nástroji tak, abyste ve výsledku zvýšili efektivitu a snížili náklady, poskytne Petr Herzmann z Fidoo.

Digitalizace bankovnictví

Jak jsou na tom s digitálními inovacemi samotné banky? Michaela LhotkováČSOB představí virtuální asistentku Kate, první službu tohoto typu na českém bankovním trhu.

Průvodcem customer journey ve finančních institucích pomocí propojení nových digitálních technologií a rozhodovacích systémů při zachování vysokých standardů compliance i IT bezpečnosti vám budou Petr Kuneš a Pavel Ramert  z CRIF – Czech Credit Bureau.

Jan Blažek z Bankovní identity ukáže, jak si stojí bankovní identita jako metoda ve srovnání se stávajícími prostředky a jaké další využití bankovní identity se chystá v následujících měsících.

Buďte s námi spolu s odborníky na digitální inovace, firemní finance a bankovnictví  10. června na Finanční konferenci. I na online konferenci budete mít možnost všem řečníkům klást dotazy, na které vás zajímají odpovědi, a navíc získáte k dispozici videozáznam celé akce. Ke všemu, co vás zaujme, se tak budete moci kdykoliv vrátit. Zaregistrovat se můžete na stránkách TUESDAY.cz.

Všichni návštěvníci akce získají zdarma celoroční předplatné časopisu CFO World a půlroční předplatné elektronické verze časopisu Bankovnictví.cz.

Partnerem konference je CRIF – Czech Credit Bureau a mediálními partnery jsou pak odborné časopisy CFO Worlda Bankovnictví , Česká bankovní asociace a weby CardMag a Sdružení pro bankovní karty. Akci organizuje odborný server Měšec.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info.