Úroky na termínovaných vkladech rostou. U NEY družstva až na 7,25 procenta - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Úroky na termínovaných vkladech rostou. U NEY družstva až na 7,25 procenta

Komerční sdělení,
Úroky na termínovaných vkladech rostou. U NEY družstva až na 7,25 procenta
Zdroj: Adobe Stock
Komerční sdělení

Termínovaný vklad patří k oblíbeným spořicím produktům vhodným pro široký okruh zájemců. Úrokové sazby na termínovaných vkladech rostou a jejich zhodnocení začalo být opravdu zajímavé. Například NEY spořitelní družstvo nabízí termínovaný vklad s úročením až 7,25 procenta.

Peníze ležící na běžném bankovním účtu letos ve zvýšené míře znehodnocuje inflace. Není proto divu, že stále větší počet lidí hledá možnosti, kam se ziskem a přijatelným rizikem uložit peníze. Termínovaný vklad je spolu se spořicím účtem jedním ze základních finančních produktů, které umožňují snadné uložení a zároveň dobré zhodnocení volných financí.

Je to ideální nástroj ke zhodnocení téměř pro každého. Ocení ho jak konzervativní investoři nebo drobní střadatelé, kteří nechtějí nést vyšší riziko poklesu hodnoty investice a své volné peníze investovat třeba do akcií, tak zkušenější investoři. Pro ně může termínovaný vklad tvořit bezpečnou konzervativní složku portfolia.

Termínovaný vklad nabízí dobré úročení

Na rozdíl od běžného spořicího účtu nabízí termínované vklady lepší zhodnocení. Peníze ale musíte mít v termínovaném vkladu uložené po celou smluvenou dobu. Ta může být různě dlouhá, například NEY spořitelní družstvo nabízí termínované vklady s délkou od tří měsíců do deseti let.

Úročení termínovaného vkladu se obvykle odvíjí od jeho délky. Pokud si například u NEY spořitelního družstva uložíte částku na půl roku, můžete se dostat na roční úrokovou sazbu sedm procent. Úrokovou sazbu navíc NEY spořitelní družstvo garantuje po celou dobu trvání vkladu.

„Díky nízké minimální částce může termínovaný vklad využívat téměř kdokoli, kdo má volné finanční prostředky a chce je zhodnotit. Nejlepší zhodnocení nabízíme na vkladech s dobou spoření jeden rok, velmi dobře se ale u nás zhodnotí i půlroční termínovaný vklad,“ popisuje výhody tohoto typu spoření Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva. A dodává, že v současné turbulentní době se hodně mění trend vkladů. Zatímco dříve byl největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé podstatně častěji volí krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců, aby je měli případně opět brzy k dispozici. A tomu je také úročení termínovaných vkladů u NEY spořitelního družstva co nejlépe přizpůsobeno.

Úročení termínovaných vkladů u NEY spořitelního družstva

Doba spoření 3 měsíce 6 měsíců 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Úroková sazba (p.a.) 6,75 % 7,00 % 7,25 % 6,00 % 4,00 % 4,00 % 4,10 % 4,20 % 4,20 %

Jak je to s předčasným výběrem z termínovaného vkladu?

Termínovaný vklad můžete případně ukončit předčasně, připravte se ale na to, že v takovém případě přijdete o zhodnocení, nejspíš budete muset uhradit poplatek a sníží se vám také výnos.

Termínovaný vklad je zkrátka dobrý spořicí nástroj pro krátkodobé i delší uložení volných peněz s minimálním až nulovým rizikem ztráty. Navíc se na takové vklady vztahuje zákonné pojištění do výše 100 tisíc eur.