Odvážné projekty si zaslouží odvážnou identitu. Developerská společnost AMADEUS Real Estate se představuje v novém kabátě - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Odvážné projekty si zaslouží odvážnou identitu. Developerská společnost AMADEUS Real Estate se představuje v novém kabátě

,
Odvážné projekty si zaslouží odvážnou identitu. Developerská společnost AMADEUS Real Estate se představuje v novém kabátě
Zdroj: AMADEUS real estate
Komerční sdělení

Developerská společnost AMADEUS stojí za řadou moderních a neotřelých projektů. Tradici propojenou s progresivitou odráží také nová vizuální identita firmy. Po kompletním rebrandingu představuje nový název, logo i web. V nové podobě se vrhá například na přestavbu ikonického obchodního domu Máj nebo moderní plzeňské čtvrti AMESIDE.

Vizí společnosti AMADEUS Real Estate je vdechnout nový život centrům českých měst. „Chceme být moderní společností, která jde s dobou a stojí za úspěšnými projekty velkých rozměrů. Z tohoto důvodu jsme přistoupili k rebrandingu, který tyto myšlenky odráží,“ uvádí Martin Klán, člen správní rady.

Nová čtvrť Plzně Ameside
Nová čtvrť Plzně AMESIDE. Zdroj: AMADEUS Real Estate

Právě svěží vítr, odvahu i celkové omlazení společnosti nová image symbolizuje. Agentura Better v rámci ní navrhla kompletní facelift korporátní identity společnosti od namingu, taglinu a webu přes focení celého týmu až po tiskoviny. „Posílení brandu s odkazem na rodinnou tradici vizuálně zastřešil tradiční prvek rodinného erbu, písmeno A (jako AMADEUS) je hrdým symbolem nastupující generace. Rodina Klánů dostala zastřešující brand, který je osobitý a moderní. A jasně klade důraz na jejich projekty,“ vysvětluje Stanislav Bílek, Art Director agentury Better.

Koncept loga je postaven na sebevědomé typografii, odkazuje na základní stavební kámen, stabilitu a důvěryhodnost, zároveň však vytváří nový prostor jako symbol schopnosti vidět příležitosti. Právě velké a odvážné projekty má totiž AMADEUS Real Estate před sebou. „Oživujeme obchodní dům Máj, ikonickou stavbu v centru Prahy ze 70. let. Chceme jí dodat šmrnc, funkčnost a navázat na tradici, kdy zde Pražané i turisté trávili volné chvíle. Momentálně jsme získali stavební povolení a můžeme zahájit plánované stavební práce,“ říká Václav Klán mladší, manažer projektu. Máj by se měl veřejnosti znovu otevřít na konci příštího roku.

OD Máj - místo pro volný čas a nákupy
OD Máj – místo pro volný čas a nákupy. Zdroj: AMADEUS Real Estate

Pod taktovkou rodinné firmy se rozvíjí také jeden z největších developerských projektů, na kterém se průběžně pracuje již 20 let – stavba nové čtvrti v Plzni. Projekt za zhruba osm miliard korun s názvem AMESIDE promění nevyužitý potenciál lokality v centru města a nabídne 21 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch, více než 120 bytů a okolo 100 obchodů.

„Se stavebními pracemi bychom chtěli začít příští rok a kompletní dokončení stavby očekáváme během roku 2027,“ uvedl Klán mladší. Společnost AMADEUS při návrhu projektů myslí i na nároky dnešní doby, tedy na ekologické aspekty staveb. Proto bude v nové čtvrti minimálně 50 procent střech pokryto zelení, vznikne podzemní nádrž na zadržování dešťové vody a na střechách budou umístěny solární panely.