Menu Zavřít

Psychologické benefity nechceme, radši najměte více lidí, bouří se zaměstnanci Starbucksu

9. 1. 2020
Autor: Profimedia.cz

Americký řetězec kaváren Starbucks zavádí nové zaměstnanecké benefity zaměřené na duševní hygienu. Mezi některými pracovníky se ovšem tato iniciativa nesetkala s přílišným pochopením. Raději by dostali přidáno a v petici firmu vyzývají, aby kavárny personálně posílila.

Starbucks v nové iniciativě argumentuje, že duševní zdraví je základní součástí našeho lidství. Jeho zaměstnanci mohou nově využívat meditační aplikaci Headspace. V následujících měsících firma stupští programy nabízející psychologickou pomoc a také vyškolí manažery jednotlivých poboček, aby byli lépe schopni poskytnout duševní podporu svým podřízeným.

Uvítali byste benefity v oblasti duševního zdraví?

Někteří pracovníci nový benefit na sociálních sítích chválí. Z ankety webu BusinessInsider.com ovšem vyplývá, že by spíše uvítali zvýšení platů a také silnější obsazení směn. „Neprosili jsme o meditační aplikaci, chceme být schopni zaplatit nájem,“ uvedl jeden ze zaměstnanců. Dodal, že mnoho kolegů nemá dost peněz na bydlení a potraviny. Po kavárnách proto kolují petice požadující navýšení platu.

Pro jedny PR, pro druhé skvělá věc

Od loňského podzimu prý na řadě poboček došlo ke snížení úvazků a s tím spojené podobsazenosti směn. Ve špičce v některých kavárnách chybí až dva lidé. To vede k většímu tlaku na zaměstnance a také ke zvýšenému stresu. Další z respondentů má za to, že nové benefity jsou pouze PR trikem, kterým si chce Starbucks napravit reputaci.


Čtěte také:

Polovina amerických mileniálů odešla z práce, aby si zachovali psychické zdraví

 Deprese, ilustrace


Jiní ale nové benefity chválí s odkazem na důležitost duševní hygieny a také na vysoké ceny terapie ve Spojených státech. Zaměstnanci také zdůrazňují daň, kterou si práce vybírá na jejich psychice. „Existuje mnoho důvodů, proč zaměstnanci mají psychické problémy a všechny nejsou způsobeny prací,“ uvedl další ze zaměstnanců. „Práce ve Starbucks je ale velmi stresujícím zaměstnáním a z vlastní zkušenosti vím, že ovlivňuje duševní stav,“ Dodal.

Podle vedení společnosti neexistuje žádný pokyn ke snižování úvazků a nízká obsazenost směn souvisí se sezónními výkyvy. Jsme si vědomi toho, že na sezónní výkyvy neexistuje univerzální výkyvy, řekl zástupce Starbucks Reggie Borges. „Naši vedoucí oslovují ty zaměstnance, kteří s námi sdíleli zpětnou vazbu,“ uvedl dále Borges a doplnil, že se firma vždy snaží najít konkrétní řešení pro každou provozovnu.

Kolik „stojí“ mileniál? 12 týdnů dovolené
 Mileniály láká flexibilní pracovní doba, ilustrační foto

Dále čtěte:

Škola na Floridě bude učit děti štěstí. Do „pohody“ se mají zapojit i rodiče

Happiness manažerka s poruchou soustředění: Berte život s humorem

15 důvodů, proč ještě nejste bohatí. A nejspíš ani nebudete

Buďte jako Buffett a Gates. Alespoň pět hodin týdně studujte

MMF24

Bill Gates a Warren Buffett, ilustrační foto

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).