Menu Zavřít

Přepřahání v Uherském Brodě. Česká zbrojovka má nového ředitele

12. 11. 2020
Autor: Archiv MF

Po úterním jednání představenstva se stal Jan Zajíc, dosavadní finanční ředitel, novým šéfem České zbrojovky. Stávající generální ředitel Ladislav Britaňák z managementu mizí. Ke změně dochází měsíc po nepovedeném vstupu skupiny Česká zbrojovka Group na burzu.

„Česká zbrojovka je velmi úspěšná společnost s ambicí zaujímat přední pozice v celosvětovém měřítku. Mým cílem je tuto ambici ve spolupráci s celým týmem České zbrojovky naplnit a firmu nadále vést nejenom k ekonomické úspěšnosti, produktivitě a zdokonalování produktů,“ prohlásil Jan Zajíc po svém jmenování. Kromě generálního ředitele firmy se stal i předsedou jejího představenstva.

Zásadní kariérní skok čtyřiačtyřicetiletého Jana Zajíce přichází velmi rychle, do České zbrojovky nastoupil teprve loni. Než se stal jejím finančním ředitelem, zkušenosti sbíral v gumárenské skupině Continental, předtím působil třeba i ve Fatře Napajedla.

Teď Zajíc v čele České zbrojovky střídá Ladislava Britaňáka, který ve slovácké firmě pracuje od roku 2004, generálním ředitelem a předsedou představenstva se stal teprve v roce 2018.

Důležitá personální změna přichází jen pár týdnů poté, co skupina vlastněná René Holečkem vstoupila na burzu. Primární nabídka akcií na hlavním trhu pražské burzy se uskutečnila od 22. září do 1. října a IPO (Initial Public Offering) rozhodně neprobíhal podle ideálních představ.

KL24

Zřejmě i kvůli jejich vyšší ceně si investoři pořídili jen méně než polovinu z nabízených akcií. Firma přitom potřebuje peníze, především pro financování svých aktivit na americkém trhu.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).