Miliardář Vítek nabídl vládě své hotely k péči o nemocné. K dispozici má pět tisíc lůžek

17. 3. 2020
Zdroj: CPI Hotels

Skupina CPI Property Group Radovana Vítka a její dceřiná společnost CPI Hotels nabídla vládě svých 14 hotelů k případnému využití pro péči o nemocné. K dispozici tak dala zhruba pět tisíc lůžek ve 2490 pokojích. Hotely jsou v různých částech země, mimo jiné v Praze, kde je nejvíce nakažených, nebo v Olomouci, nedaleko které byly kvůli novému typu koronaviru uzavřeny přes dvě desítky obcí.

Hotely v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Liberci, Ústní nad Labem, Hradci Králové a Františkových Lázních jsou podle předsedy představenstva CPI Hotels Jana Kratiny okamžitě k dispozici pacientům i zdravotníkům. Kromě lůžek lze využít také konferenční prostory, kam se při běžném provozu vejde zhruba 10 tisíc hostů. CPI Hotels kapacity svých hotelů nabídly i s poskytnutím veškeré další nutné spolupráce.


Které obchody smí být otevřené? Odpovědi na dotazy podnikatelů ohledně opatření proti koronaviru


"Doufáme, že k takto závažným scénářům, kdy bude potřeba drasticky navýšit kapacity nemocnic, nedojde, ale na druhou stranu věříme, že štěstí přeje připraveným," doplnil výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

Majitelem realitní skupiny CPI Property Group je miliardář Radovan Vítek. Skupina je předním dlouhodobým vlastníkem výdělečných nemovitostí v Česku, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Kanceláře a maloobchod tvoří 69 procent jejího portfolia. Ústředí má skupina v Lucembursku.

UX23

Mnoho tuzemských hotelů kvůli šířící se nákaze nového typu koronaviru a vládním opatřením své provozy uzavřely. V Česku platí stav nouze. Od pondělí mají cizinci zakázaný vstup do země, Češi nesmějí vycestovat nikam do zahraničí. Zavřena je většina obchodů vyjma potravin či lékáren. Nefungují sportoviště, provozovatelé ubytovacích zařízení nesmějí služby prodávat do 24. března.

  • Našli jste v článku chybu?