Hnutí Moonshot Platform hledá inovátory bojující za lepší svět. Od Nadace Avast získal podporu atakující 15 milionů korun

15. 7. 2022
Zdroj: Moonshot Platform
  • Kreativec Yemi A.D. a jeho digitální hnutí Moonshot Platform plánuje vytvořit globální síť zaměřenou na aktuální světové problémy

  • Momentálně se chystá oslovit až milion inovátorů. Těmi by měli být převážně mladí svobodomyslní lidé

  • Projekt podpořila Nadace Avast, která mu poskytla 600 tisíc dolarů


Chcete učinit svět lepším? Přidejte se k takzvaným impact hackerům, vyzývá digitální hnutí Moonshot Platform, za kterým stojí kreativec Yemi A.D. Ten chce vytvořit globální síť zabývající se aktuálními problémy současného světa. Docílit toho chce s pomocí mladých talentovaných inovátorů. Své poslání platforma šíří nejen prostřednictvím unikátních virtuálních konferencí.

Dosud ve své Moonshot Impact Gallery ve snaze zrychlit jejich růst propojovala startupy a neziskové organizace s investory, filantropy a partnery. V novém pojetí se chystá nejen rozšířit mezinárodní spolupráci s možností výměny zkušeností v rámci mladé generace, ale rovněž identifikovat a urychlit růst organizací s výrazným potenciálem pro sociální inovace. Zásadním bodem je pak také budování spojenectví mezi vybranými skupinami budoucích lídrů. Cílem je urychlit jejich osobní rozvoj a zajistit smysluplná partnerství napříč kontinenty.

Projekt, který vznikl v reakci na dopady pandemické krize, se nyní transformuje v mezinárodní platformu a má ambici oslovit lidi z různých zemí včetně České republiky. Výrazně mu k tomuto kroku pomohla podpora ve výši 600 tisíc amerických dolarů (zhruba 14,6 milionu korun), které společnosti poskytla Nadace Avast.

Svobodomyslná generace je naše budoucnost

„S Nadací Avast jsme se rozhodli vydat na cestu, která nám pomůže čelit skutečným výzvám a současně naplňovat naše dlouhodobé cíle, a to prostřednictvím mladých lidí a jejich inovací,“ říká Yemi A.D. Věří, že právě nejmladší, nezatížená a svobodně přemýšlející generace má největší šanci podílet se na budování lepší budoucnosti.

„Platforma Moonshot ve spolupráci s Nadací Avast představuje inovativní způsob, jak upozornit společnost na velké problémy dnešní doby. Navázáním spolupráce lidí, kterým záleží na budování lepšího světa, pomáháme urychlit výsledky i dopad jejich práce,“ říká k uzavřenému partnerství Shane Ryan, globální ředitel Nadace Avast.

Čeští manažeři se budou učit od mezinárodních expertů online. Na tuzemský trh vstupuje vzdělávací platforma Laba
Přečtěte si také:

Čeští manažeři se budou učit od mezinárodních expertů online. Na tuzemský trh vstupuje vzdělávací platforma Laba

Vytyčených cílů chce platforma dosáhnout prostřednictvím celé řady aktivit. Vybraní lídři se například budou moci zúčastnit kempů zaměřených na osobní rozvoj či podporu svých byznys plánů. Dostanou rovněž možnost získat ocenění Moonshot Awards, jež bude uděleno hned v několika kategoriích, jako je oblast udržitelného rozvoje, digitálních sociálních inovací nebo vzdělávání. Propojit špičky v oboru se stovkami výjimečných osobností a speakerů s ostatními účastníky pak organizátoři hodlají pomocí Moonshot Festivalu.

FIN - tip č.2

V následujících dvou letech hodlá Moonshot Platform oslovit až milion mladých inovátorů ve věku 15 až 30 let ze čtyř světadílů. V plánu je také najít 200 aspirantů Moonshot Awards a finalistům rozdat do začátku přes 100 tisíc amerických dolarů (přibližně 2,4 milionu korun).

  • Našli jste v článku chybu?