Menu Zavřít

Dubaj si připsala další rekord. Turisty láká na „nekonečný“ bazén s výhledem na město z výšky dvou set metrů

23. 11. 2021
Zdroj: AURA Skypool Lounge
  • 360stupňový bazén Aura Skypool najdou návštěvníci Dubaje v 50. patře budovy Palm Tower

  • Nechybí ani 750 metrů čtverečních terasy s lehátky a barem. To vše ve výšce 200 metrů s výhledem na další dominanty města

  • Za celodenní rezervaci zájemci zaplatí 163 dolarů, ranní návštěva stojí zhruba čtyřikrát méně

V Dubaji se z překonávání světových rekordů stalo něco jako sběratelství. Nejdražší, nejvyšší, největší - takové přívlastky má hned několik staveb ve městě, které za poslední tři dekády doslova vyrostlo z pouště. Na seznam všech „nej“ si metropole Spojených arabských emirátů může nově připsat další položku.

V rezidenční a hotelové budově Palm Tower od developerské společnosti Nakheel byl právě otevřen první a zároveň nejvýše položený „nekonečný“ bazén na světě. Nese název Aura Skypool a nachází se v 50. patře, tedy ve výšce 200 metrů. Jeho součástí je 750 metrů čtverečních terasy, která nabízí úchvatný výhled na okolní městské panorama.

Návštěvníky neodradí přemrštěný ceník

Součástí „ostrova v oblacích“, jak se luxusnímu 360stupňovému bazénu přezdívá, je také salonek plný VIP lehátek a bar. Zájemci, kteří by si chtěli přepychové prostoru užít, mají možnost zarezervovat místo na čas východu a západu slunce.

Pro návštěvníky, jež se chtějí zdržet déle, jsou k dispozici i celodenní vstupenky. Ranní návštěva v nejnižší sazbě vyjde na 46 dolarů (zhruba 1040 korun). Za delší zážitek si pak zájemci připlatí přibližně čtyřikrát tolik. V cenně 163 dolarů (asi 3670 korun) je však i volný přístup do celého areálu.

Zase ta Dubaj. V třiapůlmilionové metropoli brzy otevře další největší atrakce na světě, tentokrát jde o ruské kolo
Přečtěte si také:

Zase ta Dubaj. V třiapůlmilionové metropoli brzy otevře další největší atrakce na světě, tentokrát jde o ruské kolo

„Aura Skypool se skutečně nepodobá žádné jiné destinaci ve Spojených arabských emirátech ani na světě," uvedl minulý měsíc v prohlášení Antonio Gonzalez, generální ředitel společnosti Sunset Hospitality, která stojí za realizací celého projektu.

„Bazén umožňuje výhled na některé z nejznámějších památek světa, od uměle vytvořeného ostrova Palm Jumeirah - který letos slaví 20 let od svého vybudování - přes Burdž al-Arab, největší mrakodrap planety Burdž Chalífa a nebo Dubajské oko (Ain Dubai). To vše si návštěvník užije v jednom pohledu,“ dodal Gonzalez.

Atrakce vysoko nad zemí, ale i hluboko pod vodou

Otevření Aura Skypool přišlo několik měsíců poté, co byla v 52. patře (240 metrů) budovy otevřena vyhlídka The View at The Palm. Začátkem letošního roku se ale do Guinessovy knihy rekordů dostala Dubaj díky jiné vodní atrakci, a sice koupališti uvnitř hotelu Address Beach Resort v městské čtvrti Jumeirah Gate. Nachází se v 77. patře budovy, konkrétně 293,9 metru nad zemí.

Na rozdíl od Aura Skypool je tento bazén přístupný pouze hotelovým hostům starším 21 let. Výhled na něj si však mohou dopřát i strávníci, kteří si zarezervují stůl ve střešní restauraci Zeta Seventy Seven. Ta se nachází přímo naproti bazénu.

Další odvážný megaprojekt Dubaje. U pobřeží Perského zálivu vyroste pět set kilometrů čtverečních korálového útesu
Přečtěte si také:

Další odvážný megaprojekt Dubaje. U pobřeží Perského zálivu vyroste pět set kilometrů čtverečních korálového útesu

V nedávné době se Dubaj pochlubila i projekty, jež turisté nenajdou ve výšce, ale naopak několik metrů pod mořskou hladinou. Do Guinessovy knihy rekordů se zapsala vytvořením nejhlubší podvodní atrakce světa.

MMF23

Během následujících čtyř let by také mělo u pobřeží Perského zálivu vyrůst 500 kilometrů čtverečních uměle vytvořených korálových útesů. A aby toho nebylo málo, návštěvníci „Perly zálivu“ se nově mohou svézt na největším ruském kole světa, které se tyčí do výšky 250 metrů.

  • Našli jste v článku chybu?