Český Y Soft kupuje dánskou digitální firmu EveryonePrint. Posiluje tak pozici lídra

7. 7. 2022
Zdroj: Y Soft
  • Česká společnost Y Soft zabývající se kancelářským řešením pro digitální transformaci koupí dánskou hybridní cloudovou platformu EveryonePrint A/S

  • Spojením společností upevní Y Soft svou pozici lídra v oblasti poskytovatelů integrované platformy správy tisku a digitalizace dokumentů pro cloudové i serverové instalace

  • Cenu akvizice ani jedna ze stran nezveřejnila. Dokončena by měla být letos v červenci


Nadnárodní společnost Y Soft se sídlem v Brně ve čtvrtek oznámila dokončení akvizice lídra na trhu cloudové dokumentové infrastruktury EveryonePrint A/S. Spojením podniků chce přední poskytovatel chytrých kancelářských řešení pro digitální transformaci velkých, středních a malých podniků i vzdělávacích institucí upevnit svou vedoucí pozici na trhu.

„Jsme nadšení, že můžeme přidat technologii EveryonePrint do naší roadmapy, stejně jako přivítat jeho talentované zaměstnance do Y Softí rodiny,“ říká Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Softu, s tím, že společnost bude i nadále pokračovat s globální podporou EveryonePrint produktů. Akvizicí, která by měla být dokončena letos v červenci, navíc potvrzuje svou stabilní vizi i sílu v oblasti inovací a dodávek.

Digitální společnost EveryonePrint má centrálu v dánské Kodani a pracuje pro ni více než 60 zaměstnanců. Svým zákazníkům nabízí Hybridní Cloudovou Platformu známou pod obchodní značkou jako HCP. Ta funguje jako alternativa ke stávajícím tiskovým infrastrukturám.

Prostor pro cloudové inovace

Pro spojení podniků se Y Soft rozhodl díky robustní cloudové architektuře produktu EveryonePrint, ale také kvůli dlouholeté a rozmanité zkušenosti se SaaS, cloudem a prodejními kanály. Vliv měl samozřejmě i silný důraz na jednoduchost a orientaci na koncového zákazníka. Kromě toho v sobě akvizice nese 40 let společných zkušeností ve správě tisku a workflow. Přesahuje rovněž 45 tisíc celosvětových instalací a pokrývá více než 120 zemí.

„Globální dosah Y Softu pomůže skvěle naplnit misi EveryonePrintu transformovat svět tisku prostřednictvím cloudu,“ komentuje Tavs Dalaa, CEO a CTO EveryonePrintu, který ve Y Softu převezme pozici CTO pro oblast Imaging. „Naši zákazníci nám mohou věřit, že Y Soft bude plně podporovat budoucí funkce a verze našeho produktu,“ dodává.

Byznysmen Igor Fait koupil strojírenskou firmu Rockfin. Hodnota akvizice přesáhla miliardu korun
Přečtěte si také:

Byznysmen Igor Fait koupil strojírenskou firmu Rockfin. Hodnota akvizice přesáhla miliardu korun

V průběhu několika následujících měsíců plánuje Y Soft začlenit EveryonePrint do vlastní organizace. A i nadále bude pokračovat v prodeji, službách a podpoře obou cloudových produktů, tedy HCP od EveryonePrint a produktové rodiny YSoft SAFEQ Cloud. Koncoví zákazníci pak mohou těžit také z cloudových inovací.

„S akvizicí EveryonePrintu získá Y Soft významné množství instalací, technologická aktiva a zdroje k posílení své cloudové strategie. Zároveň navýší své kapacity pro zákazníky a partnery hledající bezpečný, produktivní a efektivní ekosystém cloudového tisku pro hybridní kanceláře,“ přibližuje viceprezident výzkumu v IDC pro skupinu Imaging, Printing a Document Solutions Robert Palmer s tím, že díky inovacím a akvizicím Y Soft pokračuje v upevňování své pozice na trhu správy tisku.

Y Soft je jednotný poskytovatel HW a SW řešení pro zákazníky hledající plně integrovanou platformu, kam mohou dle potřeby přidávat nové funkcionality a chránit své investice do technologií bez nutnosti využití řady dodavatelů a podpůrných kontraktů. Pro partnerské prodejce znamená jednotná platforma ekonomicky výhodnější škálování a více cest na trh.

  • Našli jste v článku chybu?