Tesku se nechce zvyšovat mzdy. Zvažuje odchod z Česka - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Tesku se nechce zvyšovat mzdy. Zvažuje odchod z Česka

, čtk,
Tesku se nechce zvyšovat mzdy. Zvažuje odchod z Česka
Zdroj: Profimedia.cz

Britský řetězec supermarketů Tesco by mohl prodat své aktivity v Maďarsku a dalších zemích v regionu, tedy v České republice, Polsku a na Slovensku. Klíčové je, zda bude pokračovat tlak na zvýšení mezd zaměstnancům. Napsal to dnes maďarský list Magyar Idők s odvoláním na informace od manažera firmy Tesco v Londýně, který si nepřál být jmenován.

Firma by podle zdroje mohla prodat své aktivity v jednotlivých zemích dohromady, anebo odděleně. K prodeji by mohla přistoupit nejdříve březnu příštího roku.

List upozornil, že podnikatelský plán Teska na letošní rok nepočítá s růstem mzdových nákladů. Společnost propouští zaměstnance v regionu, včetně 250 v Maďarsku. Zaměstnanci firmy v Maďarsku nedávno stávkovali kvůli krachu jednání o růstu mezd s vedením.


Největší obchodní řetězce v Česku ovládají hlavně němečtí majitelé. Čtěte více

Kaufland


Na českém trhu působí Tesco od roku 1996. V současnosti má v zemi zhruba dvě stovky obchodů. Provozuje také franšízingovou síť Žabka, která má přes stovku prodejen.

České vedení se v červnu dohodlo s odborovou organizací, že se zaměstnancům prodejen řetězce Tesco od července zvýší základní tarifní mzdy v průměru o 11 procent. Některým mzdy vzrostou až o 14 procent. Průměrnou výši mezd však společnost neoznámila.

Čtěte také:

Diskont jako dobrý byznys

Marksová: Je nehorázné mít za stejnou práci nižší plat

Kaufland zvýší platy až o tři tisíce, v průměru o 14 procent


Ohodnoťte tento článek
Diskuze