Fakturace
Fakturace
Autor: Shutterstock

SuperFaktura: Fakturace online je efektivní a bezpečná

Fakturace
Fakturace
Autor: Shutterstock
Komerční sdělení

Milujete elegantní řešení, která vám usnadňují každodenní podnikatelskou rutinu? Vypněte tabulkový procesor a začněte faktury vytvářet online se službou SuperFaktura.cz. Její zakladatelé původně systém vytvořili pro vlastní účely, nyní jej aktivně používají desítky tisíc podnikatelů z České republiky, Slovenska a Rakouska.

Proč právě fakturační software? V čem tkví jeho přednosti oproti fakturám vytvořeným v tabulkovém procesoru?

V minulosti, když jsme podnikali v oblasti tvorby webových stránek, tak jsme na vystavování faktur používali Excel - protože účetní programy byly (a stále jsou) značně komplikované a nepřehledné. V roce 2010 jsme se proto rozhodli vytvořit jednoduchou online aplikaci na vytváření faktur. Původně pro vlastní účely, ale postupně ji začaly používat i firmy z našeho okolí, až nás ten projekt časem zcela pohltil. Hlavní výhody naší aplikace spočívají v jednoduchosti, přehlednosti a online přístupu odkudkoliv.

Pro koho je SuperFaktura určena? Vyplatí se spíše živnostníkům, nebo firmám?

Postupným rozšiřováním základní fakturace na poměrně komplexní online nástroj jsme se začali zaměřovat na tři hlavní skupiny: živnostníky, malé firmy a eshopy. Přičemž každá z nich oceňuje jiné části SuperFaktury. Od objednávek, cenových nabídek a faktur přes správu nákladů, párování bankovních pohybů až po API.

Fakturační software ( Zdroj: SuperFaktura.cz, Autor: SuperFaktura.cz )

Kde všude lze takto vytvářet faktury a jak je práce v systému složitá?

Od počátku je našim cílem udržovat SuperFakturu tak jednoduchou, jak je to jen možné. Aby uživatel nepotřeboval žádné zdlouhavé školení, aby bylo vše jasné na první pohled. A to navzdory neustále se rozšiřujícím funkcím. Díky tomu, že jde o online aplikaci, je možné ji používat všude tam, kde je internet. Doma, v práci, na zahradě… Na počítači či v mobilu.

Jak je řešena bezpečnost osobních dat?

Bezpečnost dat je samozřejmě prioritou již od počátku vývoje, věnujeme jí velkou část našich zdrojů. Vývoj SuperFaktury nás stál ohromně mnoho energie a získat si důvěru klientů je také běh na dlouhou trať. Její ztráta by byla katastrofou. Pravidelně se také podrobujeme externím penetračním testům, abychom zachytili všechny možné hrozby.

Jaké benefity nabízí SuperFaktura v porovnání s konkurenčními fakturačními systémy?

Nejvíce oceňované jsou zmiňovaná jednoduchost a přehlednost. A také velké množství funkcí, které jinde nenajdete. Například automatické SMS upomínky, odesílání faktur poštou přímo ze SuperFaktury, exporty pro různé účetní programy, exporty pro kurýry či kniha jízd. Nedávno jsme také přidávali možnost generování hromadného příkazu pro internet banking.

Je možná i fakturace zahraničním subjektům? Jak je to s jazykovými mutacemi?

Samozřejmě. SuperFaktura automaticky nastavuje potřebné formulky a DPH podle toho, zda je váš odběratel z Čech, EU nebo mimo EU, i podle toho zda je plátce DPH nebo ne. A všechny doklady můžete klientovi odeslat až v 11 jazycích.

Fakturační software ( Zdroj: SuperFaktura.cz, Autor: SuperFaktura.cz )

Jak v SuperFaktuře funguje párování plateb?

SuperFaktura vám vytvoří speciální e-mailovou adresu – například vasefirma@bmail.superfaktura.cz. V internet bankingu své banky si pak nastavíte, aby se oznámení o pohybech posílala právě na tuto adresu. Aktuálně podporujeme 11 českých a 7 slovenských bank. Když na tuto adresu přijde zpráva z banky, tak SuperFaktura na základě poměrně komplikovaného algoritmu najde správnou fakturu nebo náklad a platbu k nim přiřadí. Vy se tedy můžete začít o fakturu starat až tehdy, pokud je po splatnosti. A vlastně ani to ne, protože si můžete nastavit automatické upomínky - emailem nebo přes SMS.