Startup Portu je prostě lepší místo pro vaše peníze - Euro.cz

Přihlášení

Startup Portu je prostě lepší místo pro vaše peníze

, Barbora Košňarová,
Startup Portu je prostě lepší místo pro vaše peníze
Zdroj: Portu.cz
Komerční sdělení

Portu.cz, první český robo advisor a nejpokročilejší investiční startup demokratizující místní trh, za kterým stojí významná finanční skupina WOOD & Company, má za sebou úspěšný rok plný velkých produktových odhalení. Postupně učí lidi, že mohou se svými penězi nakládat lépe – levněji, efektivněji a bez potřeby drahých bank nebo finančních poradců.

Dokázalo to například čistým korunovým výnosem svých akciových, globálně diverzifikovaných portfolií, který dosáhl 26,7 % za rok 2019. Bez jakýchkoliv vstupních a výstupních poplatků nebo snad omezení výběrů. Zkrátka férovou službou a investicí na kapitálových trzích, která zdaleka strčila do kapsy všemožné podílové fondy a bankovní produkty.

„Lidé začínají u investování více přemýšlet a to je jedině dobře. Stále více Čechů si uvědomuje, že nemá smysl platit například vysoké vstupní a manažerské poplatky fondům, které navíc dosahují dlouhodobě horších výsledků, než vydělá trh sám. A hledají něco lepšího,“ vysvětluje, proč si lidé Portu oblíbili, jeho zakladatel Radim Krejčí. „V současné době máme přes 8 tisíc registrovaných uživatelů a stovky vkladů denně. Pro každého, kdo chce pro své peníze lepší místo, je zde Portu. Jednička na poli nízkonákladového pasivního investování,“ dodává.

Kromě portfolií na míru, do kterých tisíce lidí investují již téměř dva roky, představilo Portu v loňském roce hned několik dalších revolučních novinek, kterými upevnilo svou pozici na technologické špičce.

Pro ty, kteří chtějí své peníze zhodnocovat a současně požadují, aby jejich investice odpovídala osobním cílům, hodnotám i přesvědčení, spustilo Portu na jaře tzv. tematické strategie. Ty umožňují například investovat do sociálně odpovědných firem nebo atraktivních sektorů jako je robotika či obnovitelné zdroje.

A chce-li mít někdo své investice zcela ve svých rukou, může si svou strategii poskládat úplně sám, v přehledné webové aplikaci a na pár kliknutí.

Nově si na své přijdou i fanoušci alternativních investic do historických nebo sběratelských předmětů. V investiční galerii Portu Gallery mohou již od jediné koruny investovat například do veteránů, historických houslí nebo umění, které pečlivě vybírá odborná investiční komise. Taková možnost nemá obdoby v celé Evropě. První vůz v galerii – Nash Healey Roadster 1952, byl navíc vystaven měsíc na odiv v pražské Galerii Harfa a další výstavy jsou v plánu.

 V Portu Gallery je možné investovat také do historických či sběratelských předmětů

Velký dárek pak přišel před Vánoci. Jako první v Česku Portu představilo zvýhodněné dětské investiční účty – o investice pro děti se bude starat za bezkonkurenčně nízký roční poplatek jen 0,25 %. Portu tím chce umožnit rodičům nakládat s penězi pro děti smysluplně a zároveň přispět ke zlepšení finanční gramotnosti mladých. Dětský investiční účet Portu je totiž ideálním nástrojem k tomu, jak děti od mladého věku seznamovat s tím, jak mohou peníze pracovat a jak fungují nástroje finančního světa.

Mnoho plánů má Portu i na tento rok. “Připravujeme investování v eurech a následně expanzi na Slovensko i další středoevropské trhy. Pracujeme také na vývoji mobilní aplikace i dalších unikátních investičních příležitostí – třeba do realit. Lidé se mají na co těšit,” shrnuje další plány Portu Radim Krejčí.

Upozornění: Investice je výsledkem osobního rozhodnutí investora po předchozím zvážení vlastní finanční situace, vztahu k riziku a účelu investice. S investičními nástroji jsou spojena různá investiční rizika, přičemž hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost původní investované částky. Minulá ani očekávaná výkonnost investičních nástrojů nezaručuje skutečnou výkonnost budoucí.