Odpovědná investice do reverzních hypoték - Euro.cz

Přihlášení

Odpovědná investice do reverzních hypoték

FINEMO,
Odpovědná investice do reverzních hypoték
Zdroj: FINEMO.cz
Komerční sdělení

Když FINEMO.CZ před 5 lety uvedlo svoji Rentu z nemovitosti na trh, bylo z toho pořádné pozdvižení. Některé deníky psaly o obchodnících se smrtí, někteří se k této novince, která má v západních zemích dlouhou tradici, stavěli zdrženlivě. Dokonce i Česká národní banka vydala prohlášení, ve kterém doporučovala se s produktem dobře seznámit. Po 5ti letech je situace odlišná a Renta z nemovitosti se mezi seniory ujala.

FINEMO.CZ v roce 2018 získalo od České národní banky licenci k poskytování spotřebitelského úvěru a je tak jedinou licencovanou společností na trhu, která se poskytování reverzní hypotéky výhradně věnuje. Důvěra trhu v Rentu z nemovitosti pomalu roste a FINEMO.CZ od té doby naplno využívá výsady jedničky na trhu reverzních hypoték v ČR.

Díky rostoucí poptávce seniorů po Rentě z nemovitosti tak zakladatelé FINEMO.CZ mohou představit svou další novinku – „Odpovědnou investici do reverzních hypoték“. Prostřednictvím 1. fondu reverzních hypoték SICAV chce trh s reverzními hypotékami zpřístupnit také kvalifikovaným investorům, a právě pomocí své „Odpovědné investice do reverzních hypoték“ financovat potřeby seniorů.

1. fond reverzních hypoték tak investorům nabídne možnost investovat do podkladového aktiva s nízkou korelací s vývojem na kapitálových trzích či vývoji cen na trhu nemovitostí. Investice zároveň pomáhá českým seniorům k důstojnému dožití. Tímto se jedná o investici, která je v ČR naprosto ojedinělá.

Hlavní devizou pro investory je zejména zajištění umisťovaných prostředků z fondu formou zástavy k portfoliu zajištěných úvěrů se zástavou rezidenčními nemovitostmi = reverzních hypoték. Tímto se konstrukce fondu podobá, dle názorů zakladatelů, hypotečním zástavním listům, které však v ČR jsou dostupné pouze institucionálním investorům.

Poměrem mezi cíleným výnosem 5 % p.a. a zajištěním obdobným hypotéčním zástavním listům se pak 1. fond reverzních hypoték může řadit mezi atraktivní fondy, zejména pro ty, kteří hledají vhodný investiční nástroj k diverzifikaci portfolia. Pokud k tomu přičteme jedinečnost a sociální aspekt „Odpovědná investice“, předpokládáme, že si tato další novinka od FINEMO.CZ své místo na trhu a své investory určitě najde.

1. FOND REVERZNÍCH HYPOTÉK SICAV, A.S., JE FONDEM KVALIFIKOVANÝCH INVESTORŮ DLE ZÁKONA 240/2013 SB. SDĚLENÍ KLÍČOVÝCH INFORMACÍ FONDU (KID) JE K DISPOZICI NA: FONDREVERZNICHHYPOTEK.CZ