Newslettery na steroidech. Česko nám slouží jako laboratoř, říká Filip Koubek z Motionlabu - Euro.cz

Přihlášení

Newslettery na steroidech. Česko nám slouží jako laboratoř, říká Filip Koubek z Motionlabu

,
Newslettery na steroidech. Česko nám slouží jako laboratoř, říká Filip Koubek z Motionlabu
Zdroj: Michael Tomeš/Euro

Člověk se podívá i na hodinové video, když zjistí, že je o něm, říká Filip Koubek ze startupu Motionlab.

Princip je to jednoduchý, ale o to kouzelnější – oslovit diváka videem, které vypadá, jako by bylo natočené pro něj. A především vytvořit nástroj, který taková videa bude snadno a ve velkém počtu generovat. Český startup Motionlab přesně takový nápad měl a za pouhé dva roky své existence za něj posbíral řadu ocenění.

Díky jednomu z nich absolvoval i tříměsíční program v newyorském akcelerátoru Venture Out a vstoupil tak jako jeden z mála českých startupů na tamní trh. Trojici mladých mužů, kteří díky svým předchozím aktivitám utvořili vhodný mix dovedností a zkušeností, ale Spojené státy příliš neuhranuly.

„Všichni tam hned chtějí vidět hotový produkt a přesně vědět, co jim to přinese. Protože jestli tam mají něčeho nedostatek, tak je to čas,“ říká v rozhovoru pro týdeník Euro jeden ze tří zakladatelů firmy Filip Koubek.

I když zaoceánské aktivity mladí podnikatelé zcela nezatracují, soustředit se chtějí hlavně na Evropu. V plánu toho ale mají víc, jelikož se zaměřili na trh, který dle mnoha odhadů čeká v dalších letech výrazný růst. Marketéři všech zemí věří, že takzvaná personalizovaná videa a na míru přizpůsobený marketing mají potenciál vzbudit u zákazníků znovu zájem o produkt. A to mnohem efektivněji, než kdy dokázala jakákoli jiná forma komerčního sdělení.

Můžete laikovi vysvětlit, co to vlastně personalizovaná videa jsou?

Jsou to videa přizpůsobená každému divákovi, tedy každý divák tam má informace, které jsou pro něj relevantní. Přizpůsobují…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?