Jednorožec v Česku. Mobilní Banka Revolut spustila podporu českých korun - Euro.cz

Přihlášení

Jednorožec v Česku. Mobilní Banka Revolut spustila podporu českých korun

,
Jednorožec v Česku. Mobilní Banka Revolut spustila podporu českých korun
Zdroj: Shutterstock

Digitální banka Revolut učinila poslední krok k úplné lokalizaci v Česku. „Podpora českých korun byla spuštěna“ potvrdil zástupce banky v Česku Martin Jindřich. V praxi to znamená, že je možné poslat na účet u Revolutu české koruny bez nutnosti platit za převody na euro či jiné měny.

Revolut se snaží prorazit hlavně tím, že nabízí možnost platit ve 120 světových měnách přímo za mezibankovní kurzy, tedy bez tradičního poplatku, který si banky účtují. U směny tisíce eur se poplatek může pohybovat od 500 do 800 korun.

Kromě toho nabízí banka zdarma výběr z bankomatů ve více než dvacítce zemí a tradiční bankovní služby jako posílání či přijímání peněz, správu financí, bankovní kartu či cestovní pojištění pro celý svět. Placená verze, která stojí 7,99 libry za měsíc, pak přidává neomezené výběry z bankomatů a platby, převod kryptoměn, zdravotní pojištění, rychlé převody peněz či možnost využívat salonky na letišti.

Revolut se také zařadil mezi evropské jednorožce, tedy mladé firmy, jejichž hodnota překročila miliardu dolarů. Od investorů získal finanční injekci na další rozvoj ve výši 250 milionů dolarů. Ta ohodnocuje firmu, která působí teprve tři roky, na 1,7 miliardy dolarů. Největšími investory byli hongkongský fond DST Global a dlouhodobí podporovatelé bank Index Ventures a Ribbit Capital. Peníze chce Revolut využít na letošní expanzi do severní Ameriky, Singapuru, Hongkongu a Austrálie. Ze dvou milionů zákazníků chce do roku 2023 vyrůst na 100 milionů. Přibudou i nové funkce jako investování do akcií, indexů či dluhopisů.

Přečtěte si rozhovor s Miroslavem Singerem:

Miroslav Singer: Dobře je a dobře bude

 Miroslav Singer

Přečtěte si také:

Czexit je jed, říká šéf české Commerzbank Krüger

Platby mobilem na vzestupu: Google Pay zavedou další banky, příchází i Apple Pay

Banky v Česku se obuly do trhu korporátních dluhopisů