FINEMO.CZ si jde se svým fondem na trh pro první miliardu! - Euro.cz

Přihlášení

FINEMO.CZ si jde se svým fondem na trh pro první miliardu!

Finemo,
FINEMO.CZ si jde se svým fondem na trh pro první miliardu!
Zdroj: Finemo.cz
Komerční sdělení

Zakladatelé společnosti FINEMO.CZ, nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru s licencí od ČNB, zakládají fond pro kvalifikované investory 1. fond reverzních hypoték SICAV, a.s. Fond investory láká především svým unikátním konceptem a zajímavým poměrem mezi výnosem a zajištěním.

Mezi investory se fondy kvalifikovaných investorů těší čím dál větší oblibě. Celkový objem aktiv v těchto typech fondů činí aktuálně přes 150 miliard Kč
a objem každým rokem roste. Jedná se většinou o úzce specializované fondy, které investují do konkrétního aktiva. Běžně takto mohou investoři investovat např. do různých typů nemovitostí, od kancelářských a obchodních prostor až po byty, dále jsou na trhu fondy, které investují do zemědělské půdy, vína, start-upů apod.

FINEMO.CZ pak přichází skutečně s unikátním konceptem a podkladovým aktivem 1. fondu reverzních hypoték jsou reverzní hypotéky.

Byla to právě společnost FINEMO.CZ, která před pěti lety jako první představila v ČR nový produkt – reverzní hypotéku pod obchodním názvem Renta z nemovitosti od FINEMO.CZ. V dubnu 2018 navíc FINEMO.CZ získalo od ČNB licenci pro poskytování spotřebitelských úvěrů. Je tak první licencovanou společností v ČR, která se věnuje výhradně poskytování reverzních hypoték. Reverzní hypotéky jsou vždy zajištěny zástavním právem k rezidenční nemovitosti, která se nachází na území České republiky a je pro ně typické nízké LTV – v průměru 30% v době uzavření smlouvy.

Fond tak svým investičním přístupem osloví nejen zkušené investory, kteří hledají produkt pro diverzifikaci svého portfolia, ale i investory kteří zvažují dlouhodobou investici s cíleným výnosem kolem 5 % p.a.  Fond je spravován AVANT investiční společností, depozitářem je pak Komerční banka, která také průběžně kontroluje nakládání s majetkem fondu. Cílený objem majetku fondu je 1 miliarda Kč. V ČR se jedná o naprosto ojedinělou investiční příležitost a 1. fond reverzních hypoték je tak prvním fondem, přes který může do reverzních hypoték zainvestovat každý kvalifikovaný investor. Minimální výše investice je 1 000 000 Kč (za splnění zákonných podmínek).

1. FOND REVERZNÍCH HYPOTÉK SICAV, A.S., JE FONDEM KVALIFIKOVANÝCH INVESTORŮ DLE ZÁKONA 240/2013 SB. SDĚLENÍ KLÍČOVÝCH INFORMACÍ FONDU (KID) JE K DISPOZICI NA: FONDREVERZNICHHYPOTEK.CZ