5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů

Komerční sdělení

S rostoucím ekonomickým vzděláním, finanční gramotností, zájmem o zhodnocení vlastních prostředků a dostupností investic i pro obyčejné lidi, nejen pro miliardáře, se neustále rozšiřuje i nabídka komodit, do nichž lze vložit peníze a udržet, či zvýšit jejich hodnotu.

Vedle oblíbeného obchodu s cennými papíry, penzijními fondy, deriváty a nemovitostmi se do hledáčku investičních makléřů stále častěji dostává i nákup a prodej diamantů, drahých kamenů, ušlechtilých kovů a výrobků z nich. Zajímá vás, z jakých důvodů přistupují k této změně, a proč do svých i klientských portfolií zahrnují třeba drahokamy nebo investiční šperky? V tom případě nám dovolte seznámit vás s několika nejzřejmějšími příčinami, které k posunu a rozptylu zájmů investorů vedly.

1. Vyšší poptávce (a tedy i ceně) drahých kamenů nahrává zklamání, které investorům přinesl výnos klasických investičních nástrojů, jako jsou akcie.

2. O koupi drahokamů se zajímá stále více zákazníků z Číny a Indie, jedněch z nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se ekonomik světa. Volné prostředky s oblibou vkládají do luxusního zboží, do něhož se počítají i opulentní prsteny a náhrdelníky.

3. Limitované množství vytěžených kvalitních a velkých kamenů v uplynulých deseti letech vedlo k několikanásobnému zvýšení jejich hodnoty (např. turmalín o 213 %, smaragd o 139 % a rubín o 59 %).

4. Za rostoucím zájmem o koupi investičních šperků a kamenů stojí vyšší kupní síla střední třídy obyvatel, která zkoumá možnosti dlouhodobého uložení a stabilního zhodnocení svých financí.

5. Investice do drahého šperku nebo drahokamu či diamantu představuje v dlouhodobém horizontu spolehlivý zisk. Zvažujete-li vložení peněz do některé z výše uvedených komodit, popřemýšlejte o koupi nebo zakázkové výrobě snubních a zásnubních prstenů s diamantem, broží, náušnic, manžetových knoflíčků nebo náhrdelníků. Šperky vždy vybírejte s kvalitními kameny či je jimi nechávejte osadit. Věřte, že při zhotovení klenotu na míru, bude mít model od známého designera ještě vyšší hodnotu už jen díky jménu svého tvůrce, který do něj vdechl své duševní vlastnictví.

Zajímavou alternativu k drahokamovým a diamantovým klenotům představují perlové šperky. Náhrdelníky, náramky či náušnice s perlami, jako jsou ty jakostní tahitské či jihomořské, mohou představovat nemalé jmění. Objevit totiž požadované množství kousků ve stejné kvalitě, odstínu a velikosti představuje náročný úkol pro každého klenotníka. Je totiž třeba přebrat tisíce až desetitisíce perel, aby vznikl jediný pár náušnic.

Investujte své peníze rozumně a uvážlivě do šperků, diamantů a drahokamů, jejichž hodnota se vyznačuje stoupající tendencí. Váš vklad se bude zhodnocovat a bude snadné ho nejen skladovat, ale i následně proměnit ve finanční prostředky.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Finance
Kdo vlastní české hokejové kluby?
Co všechno ovlivnilo zvýšení minimální mzdy letos v lednu?
Změny v oddlužení a nezabavitelné minimum v roce 2019
Proč není čistá voda skutečně čistá?
Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují
Auta
Škoda Scala je o 70 tisíc dražší než Rapid. Jak si ale…
Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou
Videodojmy: Ford Mustang Bullitt
Galerie: Podívejte se, jak v průběhu času rostly ledvinky na BMW řady 7
Nejvíce a nejméně prodávané značky na evropském trhu v roce 2018: VW je suverénní
Technologie
Televizory Sony pro rok 2019: první 8K a dva OLEDy
Proč není čistá voda skutečně čistá?
WD Black SN750: nové highendové NVMe moduly od Western Digital s chladičem EKWB
PCI Express 5.0 je skoro hotový, první hardware už letos. V PC si počkáme do roku 2020
Argument proti politické korektnosti (video s CZ titulky)
Hry pro příležitostné hráče