5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů

Komerční sdělení

S rostoucím ekonomickým vzděláním, finanční gramotností, zájmem o zhodnocení vlastních prostředků a dostupností investic i pro obyčejné lidi, nejen pro miliardáře, se neustále rozšiřuje i nabídka komodit, do nichž lze vložit peníze a udržet, či zvýšit jejich hodnotu.

Vedle oblíbeného obchodu s cennými papíry, penzijními fondy, deriváty a nemovitostmi se do hledáčku investičních makléřů stále častěji dostává i nákup a prodej diamantů, drahých kamenů, ušlechtilých kovů a výrobků z nich. Zajímá vás, z jakých důvodů přistupují k této změně, a proč do svých i klientských portfolií zahrnují třeba drahokamy nebo investiční šperky? V tom případě nám dovolte seznámit vás s několika nejzřejmějšími příčinami, které k posunu a rozptylu zájmů investorů vedly.

1. Vyšší poptávce (a tedy i ceně) drahých kamenů nahrává zklamání, které investorům přinesl výnos klasických investičních nástrojů, jako jsou akcie.

2. O koupi drahokamů se zajímá stále více zákazníků z Číny a Indie, jedněch z nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se ekonomik světa. Volné prostředky s oblibou vkládají do luxusního zboží, do něhož se počítají i opulentní prsteny a náhrdelníky.

3. Limitované množství vytěžených kvalitních a velkých kamenů v uplynulých deseti letech vedlo k několikanásobnému zvýšení jejich hodnoty (např. turmalín o 213 %, smaragd o 139 % a rubín o 59 %).

4. Za rostoucím zájmem o koupi investičních šperků a kamenů stojí vyšší kupní síla střední třídy obyvatel, která zkoumá možnosti dlouhodobého uložení a stabilního zhodnocení svých financí.

5. Investice do drahého šperku nebo drahokamu či diamantu představuje v dlouhodobém horizontu spolehlivý zisk. Zvažujete-li vložení peněz do některé z výše uvedených komodit, popřemýšlejte o koupi nebo zakázkové výrobě snubních a zásnubních prstenů s diamantem, broží, náušnic, manžetových knoflíčků nebo náhrdelníků. Šperky vždy vybírejte s kvalitními kameny či je jimi nechávejte osadit. Věřte, že při zhotovení klenotu na míru, bude mít model od známého designera ještě vyšší hodnotu už jen díky jménu svého tvůrce, který do něj vdechl své duševní vlastnictví.

Zajímavou alternativu k drahokamovým a diamantovým klenotům představují perlové šperky. Náhrdelníky, náramky či náušnice s perlami, jako jsou ty jakostní tahitské či jihomořské, mohou představovat nemalé jmění. Objevit totiž požadované množství kousků ve stejné kvalitě, odstínu a velikosti představuje náročný úkol pro každého klenotníka. Je totiž třeba přebrat tisíce až desetitisíce perel, aby vznikl jediný pár náušnic.

Investujte své peníze rozumně a uvážlivě do šperků, diamantů a drahokamů, jejichž hodnota se vyznačuje stoupající tendencí. Váš vklad se bude zhodnocovat a bude snadné ho nejen skladovat, ale i následně proměnit ve finanční prostředky.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak na pohledávky dlužníků před uplatněním u soudu?
Podmínky zájezdu cestovka nesplnila. Dostanete peníze zpět?
Kdy je majitel nemovitosti povinen předložit energetický průkaz budovy?
Víte, že vdovský důchod se často pobírá jenom rok?
Kdo vlastní české pivovary?
Auta
Harley-Davidson FXDR 114 je chlapácký cruiser s chutí na…
Škoda vyrobila od roku 2009 milion SUV. Nejpočetnější je Yeti
Poslední „žabotlam“ dojezdil a v muzeu ho hned poničil vandal
Sportovní off-road Ford Ranger Raptor dostal bi-turbo diesel a míří do Evropy
5 druhů nejhorších a nejotravnějších řidičů: Jste jedním z nich?
Technologie
Windows 10 Insider Preview build 17744: systém může spadnout při odhlašování
Už i LG chystá revoluční MicroLED. Obří TV možná ukáže už za týden
Vyšel Total Commander 9.21. Autor stále přidává drobnosti
AMD Ryzen 7 2700: vyplatí se zvolit levnější alternativu? (uživatelská recenze)
Když přestanou zařízení s Windows (Phone) 8/8.1 přijímat aktualizace aplikací?
Hry pro příležitostné hráče