5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů - Euro.cz

Přihlášení

5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů

,
5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů
Zdroj: Eppi
Komerční sdělení

S rostoucím ekonomickým vzděláním, finanční gramotností, zájmem o zhodnocení vlastních prostředků a dostupností investic i pro obyčejné lidi, nejen pro miliardáře, se neustále rozšiřuje i nabídka komodit, do nichž lze vložit peníze a udržet, či zvýšit jejich hodnotu.

Vedle oblíbeného obchodu s cennými papíry, penzijními fondy, deriváty a nemovitostmi se do hledáčku investičních makléřů stále častěji dostává i nákup a prodej diamantů, drahých kamenů, ušlechtilých kovů a výrobků z nich. Zajímá vás, z jakých důvodů přistupují k této změně, a proč do svých i klientských portfolií zahrnují třeba drahokamy nebo investiční šperky? V tom případě nám dovolte seznámit vás s několika nejzřejmějšími příčinami, které k posunu a rozptylu zájmů investorů vedly.

1. Vyšší poptávce (a tedy i ceně) drahých kamenů nahrává zklamání, které investorům přinesl výnos klasických investičních nástrojů, jako jsou akcie.

2. O koupi drahokamů se zajímá stále více zákazníků z Číny a Indie, jedněch z nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se ekonomik světa. Volné prostředky s oblibou vkládají do luxusního zboží, do něhož se počítají i opulentní prsteny a náhrdelníky.

3. Limitované množství vytěžených kvalitních a velkých kamenů v uplynulých deseti letech vedlo k několikanásobnému zvýšení jejich hodnoty (např. turmalín o 213 %, smaragd o 139 % a rubín o 59 %).

4. Za rostoucím zájmem o koupi investičních šperků a kamenů stojí vyšší kupní síla střední třídy obyvatel, která zkoumá možnosti dlouhodobého uložení a stabilního zhodnocení svých financí.

5. Investice do drahého šperku nebo drahokamu či diamantu představuje v dlouhodobém horizontu spolehlivý zisk.

Zvažujete-li vložení peněz do některé z výše uvedených komodit, popřemýšlejte o koupi nebo zakázkové výrobě snubních a zásnubních prstenů s diamantem, broží, náušnic, manžetových knoflíčků nebo náhrdelníků. Šperky vždy vybírejte s kvalitními kameny či je jimi nechávejte osadit. Věřte, že při zhotovení klenotu na míru, bude mít model od známého designera ještě vyšší hodnotu už jen díky jménu svého tvůrce, který do něj vdechl své duševní vlastnictví.

 Eppi

Zajímavou alternativu k drahokamovým a diamantovým klenotům představují perlové šperky. Náhrdelníky, náramky či náušnice s perlami, jako jsou ty jakostní tahitské či jihomořské, mohou představovat nemalé jmění. Objevit totiž požadované množství kousků ve stejné kvalitě, odstínu a velikosti představuje náročný úkol pro každého klenotníka. Je totiž třeba přebrat tisíce až desetitisíce perel, aby vznikl jediný pár náušnic.

  Eppi

Investujte své peníze rozumně a uvážlivě do šperků, diamantů a drahokamů, jejichž hodnota se vyznačuje stoupající tendencí. Váš vklad se bude zhodnocovat a bude snadné ho nejen skladovat, ale i následně proměnit ve finanční prostředky.