5 důvodů, proč vidět budoucnost v investování do šperků a diamantů

Komerční sdělení

S rostoucím ekonomickým vzděláním, finanční gramotností, zájmem o zhodnocení vlastních prostředků a dostupností investic i pro obyčejné lidi, nejen pro miliardáře, se neustále rozšiřuje i nabídka komodit, do nichž lze vložit peníze a udržet, či zvýšit jejich hodnotu.

Vedle oblíbeného obchodu s cennými papíry, penzijními fondy, deriváty a nemovitostmi se do hledáčku investičních makléřů stále častěji dostává i nákup a prodej diamantů, drahých kamenů, ušlechtilých kovů a výrobků z nich. Zajímá vás, z jakých důvodů přistupují k této změně, a proč do svých i klientských portfolií zahrnují třeba drahokamy nebo investiční šperky? V tom případě nám dovolte seznámit vás s několika nejzřejmějšími příčinami, které k posunu a rozptylu zájmů investorů vedly.

1. Vyšší poptávce (a tedy i ceně) drahých kamenů nahrává zklamání, které investorům přinesl výnos klasických investičních nástrojů, jako jsou akcie.

2. O koupi drahokamů se zajímá stále více zákazníků z Číny a Indie, jedněch z nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se ekonomik světa. Volné prostředky s oblibou vkládají do luxusního zboží, do něhož se počítají i opulentní prsteny a náhrdelníky.

3. Limitované množství vytěžených kvalitních a velkých kamenů v uplynulých deseti letech vedlo k několikanásobnému zvýšení jejich hodnoty (např. turmalín o 213 %, smaragd o 139 % a rubín o 59 %).

4. Za rostoucím zájmem o koupi investičních šperků a kamenů stojí vyšší kupní síla střední třídy obyvatel, která zkoumá možnosti dlouhodobého uložení a stabilního zhodnocení svých financí.

5. Investice do drahého šperku nebo drahokamu či diamantu představuje v dlouhodobém horizontu spolehlivý zisk. Zvažujete-li vložení peněz do některé z výše uvedených komodit, popřemýšlejte o koupi nebo zakázkové výrobě snubních a zásnubních prstenů s diamantem, broží, náušnic, manžetových knoflíčků nebo náhrdelníků. Šperky vždy vybírejte s kvalitními kameny či je jimi nechávejte osadit. Věřte, že při zhotovení klenotu na míru, bude mít model od známého designera ještě vyšší hodnotu už jen díky jménu svého tvůrce, který do něj vdechl své duševní vlastnictví.

Zajímavou alternativu k drahokamovým a diamantovým klenotům představují perlové šperky. Náhrdelníky, náramky či náušnice s perlami, jako jsou ty jakostní tahitské či jihomořské, mohou představovat nemalé jmění. Objevit totiž požadované množství kousků ve stejné kvalitě, odstínu a velikosti představuje náročný úkol pro každého klenotníka. Je totiž třeba přebrat tisíce až desetitisíce perel, aby vznikl jediný pár náušnic.

Investujte své peníze rozumně a uvážlivě do šperků, diamantů a drahokamů, jejichž hodnota se vyznačuje stoupající tendencí. Váš vklad se bude zhodnocovat a bude snadné ho nejen skladovat, ale i následně proměnit ve finanční prostředky.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Finance
8 daňových nepravd
Země za 30 let: teplejší, sušší a extrémnější
Jak zažádat o invalidní důchod
Víkend bude sváteční, ale pro většinu z nás bez volna navíc
Změny klimatu vs. české léto
Auta
MV Agusta F4 Claudio: Ciao, superbiku z Varese!
Modernizovaná Škoda Fabia Scoutline: Více plastu, ale vyšší podvozek pouze za příplatek
Co dělat, když na silnici nouzově přistává letadlo? Improvizovat. Nic jiného nezbývá
Lynk & Co míří do závodů WTCR. Časem nabídne také ostrý sedan s výkonem přes 500 koní
I druhá generace Dacie Duster dostala verzi pick-up. Zatím neoficiálně
Technologie
Vyšly zprávy, že Intel úplně zrušil 10nm výrobní proces. Firma je však důrazně popírá
Samsung Galaxy Tab S4: nejlepší pracovní tablet (test)
Samsung má nové VR brýle pro Windows. Slibují nejlepší obraz
Netflix vyrostl, zakládá nové tvůrčí studio a splní eurokvóty
Osmijádrové procesory Coffee Lake Refresh budou i pro notebooky. Vzorky běží na 2,1GHz
Hry pro příležitostné hráče