Děkuju, že sloužíte - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Děkuju, že sloužíte

,
Děkuju, že sloužíte

Chci vyjádřit úctu všem, kdo v dnešní době zvládají – i přes chyby vlády – plnit svou práci a drží republiku v chodu

Děkuju lidem ve zdravotnictví – setřičkám, záchranářům, lékařům, recepčním či paním uklízečkám -, že se už několik týdnů bez ochranných prostředků staráte o to, aby vše fungovalo tak, jak má, i když jde o obrovské riziko. 

Děkuju ošetřovatelkám, které dojíždí za nemocnými, že i v těchto týdnech – a také bez ochranných prostředků – pomáhají a zlepšují náladu lidem, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých. 

Děkuju prodavačkám a prodavačům, že mnohdy ještě s úsměvem zvládají davy nervózních zákazníků, i když by sami byli asi nejradši doma s rodinami.

Děkuju skladníkům, že stále udržují v dobrém chodu zásobování a logistiku obchodů s potravinami.

Děkuju vojákům, hasičům a policistům, že i dál dělají všechno pro to, aby země zůstala bezpečná, a navíc pomáhají tam, kde už ostatní nemůžou.

Děkuju švadlenám, které se pustily do výroby roušek, a posílají je tam, kde chybí. 

Děkuju řidičům a strojvůdcům, kteří i dál sedají do aut a lokomotiv, a vyrážejí na cesty, aby se život v republice úplně nezastavil. 

Děkuju pekařům, řezníkům, sládkům a dalším výrobcům potravin, že svou prací – ať už dobrým pivem, salámem nebo třeba koláčem – dokážou zpříjemnit den.

Děkuju moderátorům rádií a televizí, že se svým pozitivním přístupem snaží udržovat dobrou náladu v zemi a brát to z té světlejší stránky. 

Děkuju žákům a studentům, že se dál učí a navrch dokážou nabídnout pomoc těm, kdo potřebují pohlídat děti nebo jít do práce.

Děkuju i agentuře ČTK, která na tiskových konferencích vlády pokládá i otázky za soukromá média, kterým premiér o víkendu zakázal vstup. 

Děkuju hudebníkům a hercům, že v době zavřených divadel a klubů se své umění snaží k lidem dostávat alespoň po internetu a dál kulturu posílají mezi lidi.

A děkuju všem ostatním, kteří dělají, co můžou a pomáhají. A samozřejmě i těm, kteří – pokud můžou – respektují nařízení a zůstávají doma.

Toto poděkování píšu i proto, že po minulém čtvrtku, kdy ke Slovákům jako správná lídryně promluvila Zuzana Čaputová, jsem si uvědomil, jak České republice chybí státník, který by dokázal uvěřitelně argumentovat, vyjádřit úctu a především uklidnit a stmelit společnost.

Ještě jednou vám všem děkuju,

Ondřej Stratilík, redaktor týdeníku Euro

Děkuju, že sloužíte
4.8 (96.15%) 26 hlasování
Diskuze