Menu Zavřít

Zemřel investor Charlie Munger, pravá ruka Warrena Buffeta. Bylo mu 99 let

29. 11. 2023
Autor: Nick Webb, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Ve věku 99 let zemřel v úterý americký miliardář a investor Chalie Munger, druhý muž ve společnosti Berkshire Hathaway, kterou pomáhal budovat spolu s jiným bohatým podnikatelem – Warrenem Buffetem.

„Berkshire Hathaway by nikdy nebyl tak velkou firmou, jakou je dnes, nebýt Chalieho přičinění, inspirace a moudrosti,“ prohlásil na adresu svého zesnulého parťáka třiadevadesátiletý Buffet, který dle magazínu Forbes aktuálně platí s majetkem 119,5 miliardy dolarů za šestého nejbohatšího člověka na světě.

Podle agentury Reuters zemřel Munger, jenž v rámci jmenované investiční společnosti zastával roli místopředsedy představenstva, v jedné z kalifornských nemocnic, a to jen zhruba měsíc před svými stými narozeninami. Příčina jeho úmrtí je neznámá, agentura nicméně zdůrazňuje, že odešel v poklidu.

„Byl rozhodně jedním z největších investorů vůbec, společně s Buffetem tvořili tým,“ nechal se slyšet Rick Meckler, partner investiční společnosti Cherry Lane Investments. „Jsem si jist, že pro Buffeta je to z osobního hlediska veliká ztráta,“ dodal.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).