Mafiánům nosil obálky s výpalným přímo ministr, tvrdí slovenský gangster

Tomáš Lemešani 11. ledna, 18:30  -  lem
11. ledna, 18:30

Slovenský exministr financí a dopravy Ján Počiatek měl bratislavské mafii platit, aby mohl podnikat. Výpalné za „bezpečnost“ restaurace, kterou spoluvlastnil s ministrem vnitra prý nosil gangstrům v obálce osobně.

Vyplývá to ze spisu k usnesení Nejvyššího soudu Slovenské republiky, který rozhodoval o prodloužení vazby jednoho z členů mafiánské skupiny takzvaných „Takáčovců“.

Na tento fakt upozornil podle serveru etrend.sk jeden z pachatelů obžalovaných za sérii kriminálních činů. „Takáčovci“ ještě donedávna vydírali restauraci Steam & Coffeee a bar Harley, které patří současnému ministru vnitra Robertu Kaliňákovi a exministru Jánu Počiatkovi.

„Tam nám peníze jako výpalné předával Ján Počiatek a později společník Robo, jehož přezdívali Tuke,“ uvádí obžalovaný J. Walzer.

Druhou jmenovanou osobou myslí Róberta Pintéra, který je obchodním partnerem Počiatka a Kaliňáka a který v současnosti působí v resortu vnitra jako generální ředitel Sekce movitého a nemovitého majetku.

Obžalovaný Walzer podle spisu vypovídal i o formě výplaty své mzdy. „Výplatu jsem dostával v hotovosti od Tibora Füleho (jeden z bossů Takáčovců, pozn. red.),“ říká Walzer. Tyto peníze byly podle něj „z výpalného z podniku Steam & Coffee“.

Oba ministři v médiích odmítají tvrzení obžalovaného. S mafií prý nikdy do styku nepřišli a nevědí o žádném vyplácení výpalného.

Lavinu nečekaných tvrzení spustil zátah policistů Národní kriminální agentury z loňského května. Speciální jednotky udělaly rozsáhlou razii na část jižní větve Takáčovské skupiny kolem Tibora Füleho. Několik mužů bylo obviněno ze založení zločinecké skupiny a dalších trestných činů. Třináct mužů vzal soudce Specializovaného trestního soudu do vazby. Část právě z důvodu, aby nezastrašovala svědky. Ačkoli mělo několik z nich získat svobodu po pár měsících a část se měla dostat zpoza mříží v lednu 2017, po námitce prokurátora byla vazba všem obviněným prodloužena do července příštího roku.

„Obviněný R. B. se měl podle prokurátora společně s obviněným H. S. zabývat vybíráním výpalného z podniků Steam & Coffee a Harley v Bratislavě, přičemž tato činnost nebyla časově ohraničená. Má přitom jít o jednoho z nejstarších členů zločinecké skupiny ´Takáčovci´, který měl v minulosti působit jako ochránce předního člena skupiny,“ uvádí se v usnesení soudu.

Skupina Takáčovců funguje od konce 90. let minulého století. Z bratislavské městské části Ružinov se rozšířila na celou Bratislavu a její okolí. Jméno nesou po zavražděném Jánu Takáčovi. Je známá raketýringem, prodejem drog, ale i zastrašováním a vraždami.

Čtěte také:

Luxusní byty a daňová kouzla. Sestřelí ministra Kaliňáka „jeho člověk“?

Mečiarův pobočník Lexa žaluje zesnulého exprezidenta

Velké vábení. Slováci chtějí v příštím roce investice za 54 miliard


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít