Asad láká turisty. Aleppo propaguje pomocí Hry o trůny

Adam Štěpánek 05. října 2016, 06:15  -  stp
05. října 2016, 06:15

Netradiční nástroj propagace Aleppa zvolilo syrské ministerstvo turismu. Nejlidnatější syrské město prezentuje na Facebooku pomocí stylizovaného videa, jehož hudební doprovod odkazuje na populární seriál Hra o trůny.

Minutové video začíná pohledem na vlající syrskou vlajku, kterou posléze střídají panoramatické záběry na části města, které jsou ovládané vládním režimem Bašára Asada. Jako podkres ke všemu hraje akustická verze motivu z úvodní melodie Hry o trůny.

Aleppo je zasaženo boji mezi vládními silami a rebely, kteří chtějí Asada odstavit od moci. Podle OSN jsou kvůli tomu téměř dva miliony místních bez vody a přibližně 275 tisíc obyvatel je uvězněno ve východní části města, kterou drží rebelové. Reminiscence na televizní seriál, v němž probíhá občanská válka a který se vyznačuje velkou brutalitou, se tak přímo nabízí, zřejmě však nešlo o úmysl ministerstva.

Syrská vláda poslední dobou vynakládá značné úsilí, aby zemi vykreslila jako bezpečné místo, kam se turisté nemusí obávat přijet. Skrze státní tiskovou agenturu SANA v září zveřejnila video, na kterém vykresluje bujarý noční život v Aleppu, kterým žijí místní obyvatelé. Podobné propagace se dočkala také další města – Tartus či Malúla.

Obecně je však Aleppo v současnosti považováno za jedno z nejnebezpečnějších měst na světě. Většina zemí před cestou do Sýrie varuje. Kromě Spojených států, Velké Británie a dalších mezi ně patří i Česká republika.

„MZV ČR varuje před cestami občanů ČR do Sýrie vzhledem k pokračujícímu ozbrojenému konfliktu v Sýrii a související celkové destabilizaci bezpečnostní situace v zemi,“ varuje na svých internetových stránkách ministerstvo zahraničí. „Intenzita a územní rozšíření násilných incidentů se nepředvídatelně mění, rizikové jsou prakticky všechny regiony. Občany České republiky, kteří se na území Sýrie již nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Sýrii opustili.“


Dále čtěte:

USA ukončily spolupráci s Ruskem na příměří v Sýrii

U Aleppa byl zasažen humanitární konvoj. Rusko i Sýrie vinu popírají


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít