Samsung vyjde stažení smartphonu Galaxy Note 7 na 130 miliard

14. října 2016, 14:20 - čtk
14. října 2016, 14:20

Stažení chytrého telefonu Galaxy Note 7 přijde jihokorejskou společnost Samsung Electronics nejméně na 5,3 miliardy dolarů (130 miliard korun). Vyplývá to z dosavadních odhadů firmy. Samsung se tento týden rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej svého telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se samovolným vznícením baterie.

Samsung dnes uvedl, že v tomto a příštím čtvrtletí přijde kvůli ukončení výroby a prodeje telefonu Galaxy Note 7 o zhruba 3 miliardy dolarů (73,4 miliardy korun) na provozním zisku. Už ve středu přitom firma kvůli rozhodnutí ukončit výrobu telefonu snížila odhad provozního zisku za uplynulý třetí kvartál o 2,3 miliardy dolarů (56,3 miliardy korun).

Podle analytiků nelze vyloučit, že ztráty spojené s přístrojem Galaxy Note 7 se ještě navýší. Velkou neznámou totiž zůstává, jaký dopad bude mít stažení telefonů z trhu na pověst Samsungu. „Konec tohoto špičkového modelu poškodí značku Samsung a zasáhne prodej jejích dalších modelů. Je ale těžké určit rozsah tohoto dopadu,“ citovala agentura Reuters jednoho z analytiků investiční společnosti LS Asset Management, která patří mezi akcionáře Samsungu.

Společnost Samsung dnes uvedla, že v rámci snahy o náhradu ušlých tržeb z prodeje telefonu Galaxy Note 7 rozšíří prodej přístrojů Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, které vstoupily na trh na jaře. Podle analytiků by měl Samsung teď zaměřit své úsilí na obnovení důvěry zákazníků.

„Důležité je, zda vlajkové smartphony S7 dokážou vyplnit mezeru, kterou po sobě zanechal Note 7, a do jaké míry si dokáže Samsung před vydáním (nového modelu) S8 získat zpět důvěru zákazníků “ uvedl jeden z analytiků společnosti HDC Asset Management. Samsung podle něj musí jasně identifikovat příčiny potíží telefonů Note 7 a rozptýlit obavy, že se budou opakovat. Analytici předpokládají, že telefon S8 uvede firma na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone. Kritici ho přijali dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů, což byl první náznak, že s telefonem něco není v pořádku.

Začátkem září se Samsung rozhodl kvůli problémům s bateriemi stáhnout z trhu 2,5 milionu již prodaných telefonů. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci či výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Více ze světa smartphonů a technologií naleznete na webu Cnews.cz

Čtěte dále:

Samsung ukončil výrobu „hořících“ smartphonů Galaxy Note 7

Samsung znepokojil investory, akcie spadly na měsíční minimum

Další rána pro Samsung: po mobilech explodují i pračky


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít