YIT slaví 10 let na trhu a nabízí 100 bytů s cenovým zvýhodněním až 500 tisíc korun - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

YIT slaví 10 let na trhu a nabízí 100 bytů s cenovým zvýhodněním až 500 tisíc korun

, Jana Pohunková,
YIT slaví 10 let na trhu a nabízí 100 bytů s cenovým zvýhodněním až 500 tisíc korun
Zdroj: YIT
Komerční sdělení

Developerská společnost YIT s finskými kořeny slaví letos již deset let na českém rezidenčním trhu. A protože výročí slaví i Česká republika a připomíná si 100 let od svého založení, rozhodla se YIT při této příležitosti obdarovat své klienty a zájemce o bydlení ve finském stylu. Přichystala pro ně nabídku 100 bytů s velkým cenovým zvýhodněním až půl milionu korun. S chystaným zpřísněním bank při poskytování hypoték zákazníkům pomáhá také s financováním jejich nového bydlení.

Zvýhodnění až 500 tisíc korun nabízí YIT na byty v atraktivních pražských lokalitách – na dosah přírody a s dobrou dopravní dostupností do centra města. V rámci svého doposud největšího rezidenčního projektu Suomi Hloubětín proto do nabídky zahrnula byty z nejnovějších etap Lahti, Salo a Porvoo v dispozicích 1+kk až 5+kk. Bydlení v budoucí finské čtvrti pro více než 2 500 obyvatel nabídne kromě obchodů, restaurací a přírody přímo pod okny, zbrusu novou mateřskou školku i široké občanské zázemí pro trávení volného času a společných chvil s přáteli a rodinou. Rezidence Aalto Cibulka s 250 nízkoenergetickými byty vzniká v klidné lokalitě nedaleko parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule na Praze 5. I zde se její součástí stanou komerční prostory a dále i soukromý park pro rezidenty s odpočinkovými zónami.

Developer YIT reaguje také na plánované zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték. Zájemcům o bydlení ve finském stylu se proto snaží s financováním co nejvíce pomoci a nabízí jim výhodnější podmínky. K získání hypotéky tak klienti YIT potřebují jen 10 % vlastních zdrojů a zbytek za ně obstará banka. Od října by totiž měly být na základě doporučení České národní banky více zohledňovány příjmy žadatelů při posuzování schopnosti hypotéku na bydlení splácet. Zároveň nadále platí i opatření z dubna 2017, kdy centrální banka doporučila nepůjčovat nad 90 % ukazatele LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy) a omezit i hypotéky nad 80 %, kterých mohou banky poskytnout jen 15 %. Nastavením výhodnějších podmínek chce tak YIT proces získání hypotéky zjednodušit a svým zákazníkům zpřístupnit. Více na www.yit.cz