Výzvu Milionu chvilek podepsalo 150 tisíc lidí, cílová hranice se posunula na 200 tisíc podpisů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Výzvu Milionu chvilek podepsalo 150 tisíc lidí, cílová hranice se posunula na 200 tisíc podpisů

, čtk,

Novou občanskou výzvu Milionu chvilek podepsalo na webu 150 tisíc lidí, což si spolek původně dal za cíl. Okamžitě po dosažení limitu se ale hranice zvýšila na 200 tisíc. Výzva obsahuje tři body, které mají platit i v budoucnu, ne jen po dobu vlády premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.

Výzva byla vyhlášena na závěr sobotní demonstrace na Letné, které se zúčastnilo podle různých odhadů 250 tisíc až 300 tisíc lidí. Podle spolku má být pozitivně orientovaná a nezávislá na konkrétních politicích. Signatáři se připojují ke třem bodům. Chtějí politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce či nejsou ve střetu zájmů. Chtějí být občany, kteří se zajímají o stav společnosti a chtějí žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti.

Souhlasíte s požadavky spolku Milion chvilek?

Na webu spolku mohou lidé také najít třicet příkladů různých občanských aktivit, například sledování důvěryhodných médií, vedení dialogu, účast na veřejně prospěšných akcích či demonstracích, vytváření místního společenství či podpora neziskových organizací.

Kromě nové výzvy na webu stále zůstala petice za odstoupení Babiše, jež byla spuštěna loni 25. února a cílem bylo získat milion podpisů. Dosud ji podepsalo téměř 434 tisíc lidí.


Babiš dostal ultimátum, Prahu čeká horký protestní podzim, píší v Německu

 Premiér Andrej Babiš


Na Letné Milion chvilek vyzval premiéra Babiše, aby odstoupil do 31. prosince, pokud neodvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) a nezbaví se holdingu Agrofert. Předseda vlády demisi vyloučil a ve střetu zájmů se necítí být, protože vyhověl zákonu požadavkům zákonu o střetu zájmů. Předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář dále vyzval opoziční strany, aby se více otevřely veřejnosti, a zároveň občany, aby vstoupili do veřejného prostoru.

Čtěte také:

Po 30 letech byla Národní třída opět neprůchozí. Desetitisíce lidí si přišly připomenout listopadové události

Babiše, Hamáčka i Klause mladšího lidé na Národní třídě vypískali

Komentář: Letná 2.0: občanská společnost s technologiemi v zádech

Ohodnoťte tento článek
Diskuze