Venezuela odrazila „imperialistický" pokus o námořní invazi. Cílem prý bylo svržení Madura - Euro.cz

Přihlášení

Venezuela odrazila „imperialistický“ pokus o námořní invazi. Cílem prý bylo svržení Madura

ČTK,
Venezuela odrazila „imperialistický“ pokus o námořní invazi. Cílem prý bylo svržení Madura
Zdroj: čtk

Venezuelská vláda oznámila, že v neděli ráno odrazila pokus ozbrojenců o invazi, jejímž cílem bylo svrhnout režim prezidenta Nicoláse Madura. Podle ministra vnitra byla část skupiny, pocházející podle něj z Kolumbie, zatčena a část zneškodněna. Ministr neuvedl, zda někdo při operaci zemřel. Informovala o tom místní média. Kolumbijská vláda se ke zprávě zatím nevyjádřila.

„Dnes nad ránem, 3. května 2020, se skupina teroristických žoldnéřů pocházejících z Kolumbie pokusila o námořní invazi s cílem zavraždit představitele naší vlády,“ oznámil dnes novinářům venezuelský ministr vnitra Nestor Reverol. Podle něj se pokus odehrál u přístavu La Guaira, vzdáleném asi 30 kilometrů od Caracasu. Ministr také uvedl, že venezuelská armáda zadržela zbraně a že další informace poskytne později, protože „operace pokračuje a nevylučuje se další zatýkání v oblasti“.

Krátce před tímto oznámením prohlásil muž číslo dvě vládní socialistické strany Diosdado Cabello, že armáda „zneškodnila další pravicový a severoamerický imperialistický pokus (o převrat)“. Madurova autoritářská vláda opakovaně obviňuje z pokusu o její svržení zahraniční ,imperialistické‘ síly, nejčastěji hovoří v této souvislosti o Kolumbii a Spojených státech.

Diskuze