Studium, jako investice - Euro.cz

Přihlášení

Studium, jako investice

, Pohunkova,
Studium, jako investice
Zdroj: Tarentia Group s.r.o.
Komerční sdělení

Několik hodin týdně, které věnujete své profesní budoucnosti, vás může nasměrovat do nového oboru i na lépe placené místo. Jak (znovu) začít se studiem, radí Iveta Dočkalíková, garantka oboru Logistika služeb na Vysoké škole logistiky.

Jestli vás při představě učení napadají jen samé nepříjemné věci, možná je čas tuto svou myšlenkovou konstrukci změnit. Pustit se do vysokoškolského studia, ať už poprvé, nebo opakovaně, má svůj smysl a může vám do života přinést řadu pozitiv. A zdaleka nejde jen o to, jak získané znalosti ovlivní vaše budoucí profesní směřování.

Výzva místo rutiny

Z většiny zaměstnání se postupem času stane rutina, která sice dává jistotu, ale také může vést k tomu, že ztratíme motivaci k tomu růst a dál se rozvíjet. Studium je výzva a impulz ke změně zároveň. Díky němu lépe poznáte své schopnosti, zjistíte, kde leží hranice vašich možností, a hlavně posunete se dál.

Otevřené dveře

Pokud člověk zakotvil profesně v daném oboru, tak růžové brýle jsou dávno dole, vidí realitu své profese bez příkras a může začít pochybovat, zda tento obor je perspektivní a zajímavý. Pak si může položit otázku, jestli to chce změnu pouze práce, nebo i celého oboru. Studovat nový obor je vždy výzva a také, což je potřeba přiznat, velká zátěž. Nezískáte ale jen další znalosti. Díky studiu se může změnit váš způsob myšlení, přístup k přiděleným úkolům a pravděpodobně se zlepšíte i v timemanagementu. To vše dohromady vám otevírá dveře k zajímavé budoucnosti.

Vyšší příjmy

V současném dynamickém prostředí je vzdělání jeden z klíčových faktorů, který určuje sociální postavení jednotlivce a úroveň finančního ohodnocení. Kvalitní vzdělání zvyšuje naději na dobře placené místo nebo může být dobrým odrazovým můstkem pro vlastní úspěšné podnikání. Vzdělání všeobecně, a univerzitní zvláště, je pro každého mladého člověka tou nejlepší investicí do své budoucnosti. Je vkladem do života, dlouhodobou a jistou investicí, a navíc často sama generuje další příjmy. Znalosti a dovednosti jsou největším aktivem každého člověka.

Nové zážitky i kontakty

Studium je cesta, která vás zavede k novým obzorům a umožní vám navázat zajímavé kontakty, které můžete využít ve svém profesním i soukromém životě. Navíc díky tomu, že se dostanete do jiného prostředí, poznáte nové lidi, a tak můžete získat nové přátele. Zážitky spojené se školou spojují.