Policisté zasahují na ministerstvu zemědělství a v sídle Lesů ČR - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Policisté zasahují na ministerstvu zemědělství a v sídle Lesů ČR

, čtk,
Policisté zasahují na ministerstvu zemědělství a v sídle Lesů ČR
Zdroj: CC BY SA 2.0: Jim Killock via Flickr

V budově ministerstva zemědělství a v sídle státního podniku Lesy ČR v Hradci Králové dnes zasahují policisté. Razie se podle ministra Miroslava Tomana (ČSSD) týká úřadu a Lesů ČR za doby působení bývalého ředitele Daniela Szóráda. Kriminalisté ani žalobci zatím žádné bližší informace neposkytli.

Na ministerstvu jsou od rána policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). „Provádíme úkony trestního řízení. Více informací poskytovat nebudeme, neboť podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze,“ uvedl mluvčí policejního útvaru Jaroslav Ibehej. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová bez dalších podrobností řekla, že policisté zajišťují důkazy a nikoho nezadrželi. Podle deníku Dnes se vyšetřovatelé zajímají o miliardové dotační programy.

„Netýká se to jenom ministerstva zemědělství, týká se to i Lesů ČR a předchozího vedení Lesů ČR,“ řekl Deníku N ministr Toman. „Policie šetří, ministerstvo spolupracuje. Jedná se o předchozí období. Nechci to víc komentovat,“ uvedl. Konkrétně se podle něj jedná o období předchůdce současného generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda, kterého tehdejší ministr zemědělství Jiří Milek odvolal loni v květnu. Nyní je v čele společnosti Josef Vojáček.

Razii v sídle Lesů ČR potvrdila mluvčí státního podniku Eva Jouklová. „Zásah se netýká činnosti současného vedení Lesů ČR. Poskytujeme policii maximální součinnost, další informace nejsem oprávněna poskytovat,“ řekla.

Podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého policie požádala úřad o součinnost a předložení dokumentů, které se vztahují k předchozímu vedení ministerstva a Lesů ČR. „S ohledem na všechny probíhající úkony nemůžeme sdělit žádné bližší informace,“ dodal.

Čtěte také:

Ministr Ťok obvinil Kapsch ze lži a trestného činu

Lesy ČR opakují sedm tendrů, dosud uzavřely 70 procent smluv

Ohodnoťte tento článek
Diskuze