„Nepochopitelné.“ Česká armáda kritizuje zrušení stránek střelecké federace - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

„Nepochopitelné.“ Česká armáda kritizuje zrušení stránek střelecké federace

,
„Nepochopitelné.“ Česká armáda kritizuje zrušení stránek střelecké federace
Zdroj: Profimedia.cz

Mezinárodní federace sportovní střelby (ISSF) nemá od minulého týdne svůj facebookový profil. Stránky, které sledovalo 600 tisíc uživatelů, prý zmizely bez jakéhokoliv varování. Už v létě se přitom federace setkala s hackerskými útoky.

„Je to nepochopitelné,“ zlobí se Peter Smik, Vrchní praporčík Armády ČR. Kritizuje tak síť Facebook za to, že z ní ve středu 4. listopadu 2020 zmizel deset let budovaný profil mezinárodní federace ISSF. „Jde o princip vnímání lidí a asociací, kterým není lhostejná vlastní bezpečnost,“ uvedl Smik dále v diskuzi na své oficiální facebookové stránce.

„Od středeční noci jsme týmu Facebooku odeslali několik dotazů, stejně tak naši právníci odeslali oficiální žádosti o obnovení stránek. Ale stále nemáme žádnou odpověď,“ popsala Anna Leščikovová, členka správní rady federace ISSF.

Martin Havlík, sportovní ředitel Českého střeleckého svazu, zatím nemá informace o tom, jak se jednání s vedením sociálně sítě Facebook vyvíjejí. Nicméně během krátkého rozhovoru týdeníku Euro sdělil, že potíže řeší federace už od léta. Tehdy prý došlo k několika hackerským útokům na emailové adresy.

Agentury nicméně spekulují, že důvodem „vypnutí“ mohla být pravidla sociální sítě zakazující propagaci střelných zbraní. „V našem sportu není žádná agrese – jen krása, fyzická zdatnost a vyspělé technologie. Kdyby ti, kdo zablokovali naše stránky, alespoň jednou viděli přenos sportovní střelby, věděli by to,“ dodala Leščikovová.

Mezinárodní federace sportovní střelby funguje od roku 1907, dnes sdružuje přes 150 národních federací z Evropy, Asie či Afriky.

„Nepochopitelné.“ Česká armáda kritizuje zrušení stránek střelecké federace
4 (80%) 8 hlasování
Diskuze