Nejtragičtější požár v dějinách Kalifornie. Počet obětí stoupl na 44 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejtragičtější požár v dějinách Kalifornie. Počet obětí stoupl na 44

, čtk,
Nejtragičtější požár v dějinách Kalifornie. Počet obětí stoupl na 44
Zdroj: čtk

Počet obětí požárů v Kalifornii stoupl na 44. V okolí města Paradise severně od metropole Sacramenta se našlo dalších 13 obětí, oznámil dnes podle agentury AP šerif okresu Butte. Obětí požáru na severu Kalifornie je tedy celkem již 42, a je tak co do počtu mrtvých nejhorším v dějinách tohoto státu na západním pobřeží USA. Dvě zbylé oběti si vyžádal požár v okolí Malibu na jihu Kalifornie.

Těla třinácti obětí, o kterých informoval dnes šerif Kory Honea, se našla v ohořelých autech či jejich blízkosti nebo v troskách domů. V některých případech se podařilo najít jen zlomky kostí. Na místo tragédie dorazila pojízdná laboratoř, která je schopna provádět testy DNA.

Pátrání po dalších pohřešovaných pokračuje. Podle šerifa Honey se dál pohřešují dvě stovky lidí.

Požár ve městě Paradise, které má 27 tisíc obyvatel, vypukl minulý čtvrtek a zničil přes 7 100 budov. Obyvatelka města Betsy Ann Cowleyová agentuře AP řekla, že dostala od společnosti Pacific Gas & Electric (PG&E) před vypuknutím požáru e-mail, ve kterém jí energetická firma žádala o přístup na její pozemek, neboť na něm její elektrické vedení jiskří. Podle agentury Reuters PG&E potvrdila, že ve čtvrtek skutečně zaznamenala problémy v oblasti, kde později vypukl požár.

Proti požárům v Kalifornii nadále bojuje více než 8000 federálních, státních a místních hasičů.

Nejtragičtější požáry v dějinách Kalifornie
42 – listopad 2018 – Požár Fire Camp si ve městě Paradise a jeho okolí severně od metropole Sacramenta vyžádal podle poslední bilance 42 obětí. Podle počtu mrtvých je nejhorším v dějinách Kalifornie. Požár dosud zasáhl plochu 117 tisíc akrů a zničil přes sedm tisíc budov. Další dvě oběti si vyžádal požár v okolí Malibu na jihu Kalifornie.
29 – říjen 1933 – Požár v losangelském Griffith Parku, který se rozhořel na rozloze pouhých 47 akrů, si podle oficiálních údajů vyžádal životy 29 lidí, kteří se marně pokoušeli živel zkrotit. Podle některých zdrojů zahynulo až 50 lidí, protože v parku tehdy pracovalo na černo mnoho nezaměstnaných.
25 – říjen 1991 – Požár Tunnel, který vypukl v horách ležících kolem Oaklandu v severní Kalifornii, si vyžádal 25 mrtvých. Zasažena byla oblast o rozloze 1600 akrů, zničeno bylo 2900 domů.
22 – říjen 2017 – Požár nazvaný Tubbs, který zasáhl okresy Napa, Somona a Lake si vyžádaly 22 obětí. Požár zasáhl plochu o rozloze 36 807 akrů, zničil 5643 domů. V roce 2017 zahynulo v Kalifornii celkem při lesních požárech 47 lidí.
15 – říjen 2003 – Požár Cedar, který vypukl v okolí města San Diego, si vyžádal 15 lidských životů. Plameny sežehly plochu 273 246 hektarů, což bylo v dějinách lesních požárů v Kalifornii nejvíce, a zničily 2820 domů.

Dále čtěte:

Dřevo jako uhlíkově neutrální zdroj? Brusel může způsobit masivní kácení lesů

Energetický paradox: vysoké teploty snižují účinnost solárních panelů

Na směru větru nezáleží. Studenti vymysleli všestrannou turbínu do měst

Na poloviční cestě k uvaření. Jak žít ve městech při 50 stupních Celsia?

Zeměkoule v plamenech. NASA odhalila počet požárů na planetě

Požáry na Zemi

Ohodnoťte tento článek
Diskuze