Více než sto lidí zahynulo při havárii letadla na Kubě - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Více než sto lidí zahynulo při havárii letadla na Kubě

, čtk,
Více než sto lidí zahynulo při havárii letadla na Kubě
Zdroj: čtk

Po pátečním leteckém neštěstí na Kubě registrují místní úřady 107 mrtvých; tři osoby mají vážná zranění a jejich stav je označován za kritický. Boeing 737-200 mířil z metropole do východokubánského Holguínu a havaroval krátce po startu z havanského letiště. Na palubě byli 104 cestující a šestičlenná mexická posádka stroje, který měli kubánské aerolinky pronajatý od mexické společnosti. Většinu cestujících tvořili Kubánci; cizinců bylo pět – dva Argentinci a tři Mexičané.

Mexická společnost Global Air, známá také pod názvem Aerolíneas Damojh, která havarovaný boeing vlastnila, stroj pronajímala aeroliniím Cubana de Aviación. Podle ní posádku tvořili dva piloti, mechanik a tři letušky.

Podle kubánských médií se záchranářům z letounu, který se krátce po startu z havanského mezinárodního letiště Josého Martího zřítil na maniokovou plantáž, podařilo vyprostit tři těžce zraněné ženy a jednoho muže. Všichni byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice, kde muž později zemřel.

Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel, který navštívil místo neštěstí, řekl, že úřady provádějí identifikaci obětí a že zjišťují příčinu nehody.

Poslední velká havárie civilního letadla se na Kubě stala v listopadu 2010. Při zřícení stroje kubánské společnosti Aerocaribbean tehdy za špatného počasí zahynulo všech 68 cestujících, včetně 28 cizinců.

Čtěte také:

Vycastrovaná Kuba. Co čeká ostrov pod vedením loajálního korunního prince

Lejno je už ve větráku. Venezuela míří k bankrotu

Kubánští dlužníci zaplatili. Exportní pojišťovna podmínila vývoz potravin splácením

Reakce na nevysvětlené útoky: USA vyhostí 15 kubánských diplomatů