Mladá fronta uhradila smyšlenou pohledávku a vyzvala soud k odmítnutí insolvenčního návrhu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Mladá fronta uhradila smyšlenou pohledávku a vyzvala soud k odmítnutí insolvenčního návrhu

, red,
Mladá fronta uhradila smyšlenou pohledávku a vyzvala soud k odmítnutí insolvenčního návrhu
Zdroj: Profimedia.cz

Vydavatelství Mladá fronta uhradilo smyšlenou pohledávku včetně úroků společnosti Bazcom a dnes o tom informovalo insolvenční soud. Společnost k tomu přiměla snaha zastavit insolvenční řízení, které je proti ní dle názoru managementu i právníků bezdůvodně vedeno již od listopadu 2019.

„Smyšlenou pohledávku společnosti Bazcom ve výši zhruba čtyři a půl milionu korun nadále neuznáváme a peníze budeme soudně vymáhat zpět. V tuto chvíli je však zaplacení údajného dluhu jediná možnost, jak urychleně ukončit insolvenční řízení, které nás významně poškozuje,“ vysvětluje generální ředitel Mladé fronty Jan Mašek.

Ten zároveň připomíná, že Mladá fronta nebyla k uhrazení tohoto údajného dluhu věřitelem nikdy vyzvána, ani jí nebylo sděleno číslo účtu, na který má částku poslat. „Domníváme se, že údajný věřitel nesdělil bankovní údaje pro úhradu této vymyšlené pohledávky úmyslně, aby pohledávka nemohla být zaplacena. Peníze jsme proto poslali na účet společnosti Bazcom, který je registrovaný v Registru plátců DPH u finančního úřadu, a Bazcom jsme o tom informovali zprávou do datové schránky,“ doplňuje Mašek.

„Vzhledem k tomu, že společnost Bazcom, byla jediným věřitelem, který přihlásil svou pohledávku do tohoto insolvenčního řízení, a tato pohledávka je nyní prokazatelně uhrazena, vyzvali jsme soud, aby insolvenční návrh odmítl,“ říká JUDr. Tomáš Sokol, jehož advokátní kancelář společnost Mladá fronta zastupuje v tomto řízení.

Sokol dále připomíná, že od 27. listopadu 2019, kdy soud zahájil insolvenční řízení a vyzval věřitele, aby přihlásili svoje pohledávky, se žádný věřitel dosud nepřihlásil. „To jen potvrzuje tvrzení společnosti Mladá fronta, že není v úpadku, což doložila mimo jiné výpisy z účtů, seznamy majetku i dalšími doklady. Z těchto podkladů jednoznačně plyne, že společnost Mladá fronta je schopna veškeré své závazky splácet,“ dodává Sokol, podle kterého mělo být insolvenční řízení již dávno ukončeno. „Postup soudu hodnotím jako velmi nestandardní,“ dodává Sokol.

„Ekonomická situace Mladé fronty se vyvíjí jednoznačně pozitivně a rozpočet pro letošní rok předpokládá, že skončíme v mírném zisku, což je mezi českými vydavatelskými domy výjimečný úspěch. Návrh na insolvenci je tedy absolutně neopodstatněný a považujeme ho za prostředek nečistého obchodního boje. Budeme se proto domáhat nejen vrácení zaplaceného, byť neuznaného dluhu, ale také náhrady škod, které nám tato insolvence způsobila,“ říká Jan Mašek a dodává: „Je zřejmé, že jediným cílem této zmanipulované insolvence je poškodit vydavatelství Mladá fronta. Doufám, že proti viníkům co nejdříve zasáhnou orgány činné v trestním řízení.“