Koronavirus překonal epidemii SARS, zemřelo více než 800 lidí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Koronavirus překonal epidemii SARS, zemřelo více než 800 lidí

čtk,
Koronavirus překonal epidemii SARS, zemřelo více než 800 lidí
Zdroj: čtk

Nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z čínského města Wu-chan, má už přes 800 obětí a překonal tak epidemii SARS, na niž v letech 2002 až 2003 zemřelo ve světě 774 lidí. Na nový koronavirus zemřelo 812 lidí v Číně a jeden člověk na Filipínách, nakažených je potvrzeno přes 37 500 případů, z toho valná většina v Číně. Informovala dnes agentura AP.

Počty nově nakažených se podle AP začínají stabilizovat. V Číně oznámili v noci na dnešek na 2656 případů za posledních 24 hodin, většina z nich je hlášena z provincie Chu-pej, jejíž metropole Wu-chan je epicentrem nové epidemie. Poslední údaj je zhruba o pětinu nižší, než byl nárůst v předchozích 24 hodinách, uvedla AP.

Už v sobotu řekl v Ženevě jeden z předních expertů Světové zdravotnické organizace (WHO) na mimořádné události Mike Ryan, že za poslední čtyři dny se stabilizoval počet případů nově nakažených v provincii Chu-pej. Každý z těch dnů tam podle něj přibylo přibližně stejné množství nakažených.


Kdo ještě nemá Nintendo Switch, nechť si pospíší! Kvůli koronaviru mohou být sklady brzy prázdné

Nintendo Switch

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a u některých pacientů může způsobit těžký zápal plic. Podle expertů na něj umírají hlavně staří lidé a osoby s podlomeným zdravím.

Nákaza se dosud rozšířila do téměř tří desítek zemí, úmrtí mimo Čínu ale potvrdily zatím jen Filipíny. Obětí koronaviru se nicméně stal i Američan, který tento týden v čínském Wu-chanu. Podle agentury Kjódó má koronavirus možná i první japonskou oběť, ve wuchanské nemocnici totiž zemřel Japonec s vážným zápalem plic.

Čtěte také:

Jak to bude s olympiádou? Šířící se koronavirus organizátory her v Tokiu „vážně znepokojuje“

Předražené roušky před koronavirem neochrání. Počet nakažených stoupl za týden třikrát

Kim Čong-un soucítí s Čínou. Na boj s koronavirem posílá „finanční pomoc“

Ohodnoťte tento článek
Diskuze