Kolo pro Adama: jízdou na kole cyklisté pomohou handicapovaným dětem sportovat - Euro.cz

Přihlášení

Kolo pro Adama: jízdou na kole cyklisté pomohou handicapovaným dětem sportovat

,
Kolo pro Adama: jízdou na kole cyklisté pomohou handicapovaným dětem sportovat
Zdroj: Archiv

Vybrat alespoň půl milionu korun pro neziskovou organizaci Černí koně má za cíl sportovní výzva „Kolo pro Adama“ v jejímž rámci “ odstartuje v sobotu cyklo vyjížďka „Okolo Česka“. Tři členové z teamu Adam, jehož patronem je handicapovaný Adam Kuthan, vyrazí na cestu kolem republiky a během pěti dní plánují ujet zhruba 1 500 kilometrů. Jízdou na kole se může do výzvy zapojit také široká veřejnost. Vybrané peníze budou použity na nákup kol pro handicapované děti.

Základem výzvy je cyklojízda vedoucí z Plzně, přes Liberec, Frýdek-Místek, Kyjov a zpět do Plzně, na kterou se vydají členové Adamova týmu. „Naším cílem je projet na kole všechny čtyři nejkrajnější body země, tedy postupně nejzápadnější, nejsevernější, nejvýchodnější a nejjižnější. Celá trasa bude měřit okolo 1 500 km,“ přibližuje Martin Souček za Team Adam, a dodává: „Vnímáme opravdu velkou podporu a zájem lidí, proto ve vybraných městech vzniknou průjezdní body s doprovodným programem pro děti, ukázkou handbiků, tricyklů a trenažérů za osobní účasti Černých koní a Adama samotného.“

Původním cílem akce bylo vybrat prostřednictvím portálu darujme.cz částku 150 tisíc na tricykl pro třináctiletého Adama Kuthana, který je od svých tří let upoután na lůžko. Rád ale sportuje a díky pravidelnému tréninku na handbiku a trenažéru se může více zapojit do společenského života. Cílová částka se ale vybrala za rekordních šest dní.

Proto se organizátoři rozhodli, že vybaví handbikem či tricyklem nejen Adama, ale i další handicapované děti. Nově míří na částku půl milionu korun.

Více informací o výzvě „Kolo pro Adama“ naleznete na webu www.koloproadama.cz, aktuality budou zveřejňovány průběžně také na facebookových stránkách teamu ADAM.

Ke sbírce probíhající v rámci projektu „Pomáháme dětem s tělesným postižením“ se může svým cyklistickým výkonem připojit také široká veřejnost. Za každý kilometr, který lidé ujedou na kole či elektrokole v období od 8. do 12. srpna, přispějí partnerské společnosti Altron, Instalace Praha a nově také Energo Tušimice, TINT a COBAP do sbírky dohromady pěti korunami.

„Vzhledem k rostoucí popularitě cyklistiky u nás a načasování na léto, které je pro jízdu na kole ideální, věříme, že se do výzvy zapojí celá řada cyklistů z řad široké veřejnosti, aby svými ujetými kilometry pomohli vybrat vysněnou částku. Ještě lepší bude, když se k nám lidé v průběhu cesty osobně připojí a doprovodí nás alespoň na části trasy. Pojedeme tak pro dobrou věc všichni společně,“ uzavírá Martin Souček.