ifm truck jako názorná ukázka Digitální továrny na MSV2019 - Euro.cz

Přihlášení

ifm truck jako názorná ukázka Digitální továrny na MSV2019

, Barbora Košňarová,
ifm truck jako názorná ukázka Digitální továrny na MSV2019
Zdroj: ifm electronic
Komerční sdělení

ifm truck od průmyslového designéra Luigi Colaniho, průkopníka biodesignu o úctyhodných rozměrech 16,5 m délky, 7 m šíky a 8 m výšky představil na MSV 2019 v Brně pojem Digitální továrna a Průmysl 4.0. ifm electronic, světový leader v průmyslové automatizaci, zde na ploše více než 90 m2 předvedl propojení světa automatizace s průmyslovou výrobou v praxi.

“DIGITAL FACTORY” – letošní téma Mezinárodního Strojírenského Veletrhu v Brně přilákalo na výstaviště i světovou špičku v průmyslové automatizaci, společnost ifm electronic. Jak říká ředitelka společnosti Ing. Kamila Mašková: “Tuhle příležitost jsme si nemohli nechat ujít.” A pokračuje: “Zákazníci se nás často ptají, co to vlastně ta Digitální továrna je a jak se k ní mají dostat. Proto jsme řešení připravili na míru a přivezli svou netradiční prezentaci – ifm truck, který je interaktivní odpovědí na otázky, které Průmysl 4.0 přináší.” Kamion postavený na venkovní výstavní ploše mezi pavilony Z,F, a P budil mimořádnou pozornost nejen mezi návštěvníky z řad odborníků z oboru a zákazníků společnosti, ale i laické veřejnosti.

Jízdní souprava aneb “bio design” z dílny Luigi Colaniho

ifm truck je posledním dílem špičkového italského návrháře Luigi Colaniho, který zemřel letos 16. září ve věku 91 let. Za svoji dlouhou profesní kariéru, začínající již v 50. letech se vedle designu automobilového soustředil i na design spotřebičů a nábytku. Pracoval pro mnoho automobilových výrobců např. Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Volkswagen anebo BMW.

Velmi známé a populární jsou však právě jeho trucky, kdy se na tahačích sériové výroby objevují designové nástavby kabin nesoucí se v duchu tzv. biodesignu, to znamená oblých tvarů jako hlavního rysu přírody. Nositel mnoha ocenění v oboru designu Colani začal designovat trucky již v 80. letech a poslední se objevily po přelomu tisíciletí. ifm truck, představený v Brně vznikl v roce 2001 jako DAF AERO 3000. Upoutává svou bohatě prosklenou kabinou, rotačním stěračem, všudypřítomnými aerodynamickými tvary pro lepší obtok vzduchu a propracovaným designem interiéru.

 ifm truck je posledním dílem špičkového italského návrháře Luigi Colaniho

Tento designový skvost doplňuje neméně zajímavý návěs, který na zvenku nepředstavitelné podlahové ploše více než 90 m2, nabídl návštěvníkům vše potřebné pro digitální továrnu. Ve spodním podlaží interaktivní prezentaci výrobků v čele s multimediální obrazovkou pro sledování produktových a image videí, v tom horním potom školící a jednací prostor. Zajímavostí je, že právě celé horní podlaží se po příjezdu kamionu automaticky vysunulo ze spodní části a zdvojnásobilo tak výstavní plochu.

Celá souprava v prezentační nepohyblivé variantě měřila na délku 16,5 m, na výšku 8 m a na šířku 7 m, celková hmotnost soupravy včetně tahače potom činí 33,7 t.

Prezentace komplexního řešení Digitální továrny of ifm electronic

ifm truck umožnil laické i odborné veřejnosti do detailu prozkoumat a vyzkoušet si všechny produkty z oblasti konkrétní senzoriky i doprovodného softwaru nutné pro přechod na digitální továrnu. Návštěvníci byli nadšeni zejména z všudypřítomných dotykových obrazovek, na kterých si mohli vyzkoušet a na vlastní oči pozorovat praktické příklady zapojení. Např. indukční senzor, teplotní senzor, senzory vzdálenosti anebo propojení a práci se systémem IO-Link. V patře pak probíhaly přednášky, na kterých se řešily další praktické ukázky podle zadání zákazníků.

 Společnost ifm electronic letos slaví 50 let od svého založení

ifm electronic

Rodinná společnost ifm electronic, která působí v 85 zemích světa a zaměstnává více než 7 000 zaměstnanců v letošním roce slaví 50 let od svého založení v roce 1969. Vedle hlavních výrobků – senzorů pro průmyslovou výrobu, se v poslední době zaměřuje i na ovládací prvky ke svým zařízením a na doprovodný software. Pro své výročí proto zvolila společnost ifm electronic něco jedinečného, což se s prezentací formou ifm truck podařilo.