Hacker dostal podmínku za vydírání Babiše. Vyhrožoval mu i kvůli EET - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Hacker dostal podmínku za vydírání Babiše. Vyhrožoval mu i kvůli EET

, čtk,
Hacker dostal podmínku za vydírání Babiše. Vyhrožoval mu i kvůli EET
Zdroj: čtk

Dvacetiletý hacker z Ostravy dostal podle serveru Seznam.cz podmíněný trest za vydírání Andreje Babiše. Před dvěma lety tehdejšímu ministrovi financí opakovaně posílal výhrůžky přes sociální sítě. Ostravský okresní soud verdikt minulý týden vynesl takzvaným trestním příkazem, tedy bez veřejného projednání. Pokud by odsouzený proti němu podal odpor, bude následovat veřejné soudní líčení.

„Jde o podmíněný trest dvanácti měsíců se zkušební dobou na čtyřiadvacet měsíců. Navíc by měl státu propadnout jeho počítač,“ řekl serveru mluvčí ostravského soudu Lukáš Delong.

Mladík se hlásil k hackerské skupině Anonymous. Po Babišovi požadoval, aby zrušil část nového zákona o loteriích. Výzvu ještě doplnil o fotografie Babišovy manželky a jeho dětí. „Pokud by prošla EET, my přitvrdíme – a to hodně brutálně. StBáku, poslední varování,“ napsal podle webu v jedné z výhrůžek.

Později pak podle Seznamu.cz tvrdil, že zveřejní údaje Babišovy dcery na jedné z erotických seznamek, což podle obžaloby bral Babiš jako těžkou újmu. Žalobce viní mladíka také z toho, že měl ve svém počítači nainstalován software umožňující kybernetické útoky. Cílem útoků měly být kromě předsedy ANO Babiše také Úřad vlády nebo ministerstvo financí.

Dále čtěte:

Ruští hackeři před volbami v USA rozšiřují počet cílů, varuje Microsoft

Hackování kardiostimulátorů může zabít pacienty. Výrobce to neřeší

Kriminalita na síti: začal hon na roboty

 Vyděračský vir v Česku napadl stovky počítačů


Ohodnoťte tento článek
Diskuze