Glosa Ondřeje Hergesella: Výluka z výluky - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Glosa Ondřeje Hergesella: Výluka z výluky

, Ondřej Hergesell,

Během jedné hodiny jedou ze severu do hlavního města tři spoje po stejné koleji. Každý končí na jiném pražském nádraží.

Skoro to vypadá, že management Českých drah začal soutěžit s Českou poštou a Ředitelstvím silnic a dálnic o nejneschopnější státní firmu. A, bohužel pro cestující, se jim to dost daří.

Teď třeba dráhy zavedly na příměstské lince S3 úplnou novinku – „výluku z výluky“.

Běžně zajíždějí vlaky ze severní části středočeského kraje (Neratovice, Mělník, Všetaty, Mladá Boleslav) na Hlavní nádraží a do Vršovic. Na jaře začala asi čtyřměsíční výluka, kdy spoje jezdí na Masarykovo nádraží. Tento týden však probíhá „výluka z výluky“, během které vlaky S3 končí/začínají ve Vysočanech.

Má smysl stavět v Česku vysokorychlostní železniční tratě?

To představuje další (a poměrně významné) zkrácení trasy vlaku a další důvod, proč necestovat po železnici. Očekával bych, že v takové situaci bude dopravce aspoň ve svých vlacích informovat cestující o změnách a náhradních variantách dopravy (třeba formou vyvěšených výlukových jízdních řádů), ale to bych čekal marně.

Ilustrační foto

Takže se pak stane, že člověk dorazí na Masaryčku, a teprve v momentě kdy hledá, z jakého nástupiště mu vlak jede, zjistí, že vlastně vůbec nic nejede.

A aby to ČD lidem ještě víc zkomplikovaly, tak do této výluky na druhou zakomponovaly vrácení některých spojů na Hlavní nádraží. Mezi sedmou a osmou ranní odjíždí ze Všetat na Prahu tři vlaky a každý končí úplně jinde – jeden na Masarykově nádraží, jeden na Hlavním nádraží a jeden ve Vysočanech. Vše pro komfort cestujícího, Váš Národní dopravce

Dále čtěte:

A je doťokáno. Odchází nejdéle sloužící ministr dopravy

České dráhy loni zvýšily zisk o 200 milionů korun, hlavně díky nákladní dopravě

Ohodnoťte tento článek
Diskuze