Do dvou let mají v Praze přibýt stovky strážníků

03. dubna, 15:07 - čtk
03. dubna, 15:07

Od roku 2020 by se v hlavním městě měl zvýšit počet strážníků na 2780. Tabulkových míst je nyní u pražské městské policie 2520, z nich bylo na začátku roku 285 neobsazených. Uchazeče o práci mají k městské policii nalákat benefity, které by se měly navyšovat. Vyplývá to z materiálu, který dnes odsouhlasili pražští radní. Musí jej ještě schválit zastupitelstvo hlavního města.

Personální situace městské situace se zhoršuje zlepšování finančních podmínek u ostatních bezpečnostních sborů i u ostatních zaměstnavatelů v hlavním městě, růst životních nákladů i fakt, že je v Česku nízká nezaměstnanost. Podle materiálu se proto mají zvyšovat i benefity, které zlepší konkurenceschopnost městské policie na pracovním trhu. Například na bydlení a dopravu by v budoucnu měli strážníci dostávat dvojnásobek proti současnému příspěvku 3000 korun.

Výdaje pražské městské policie se pohybují kolem dvou miliard korun. V příštím roce by měl být rozpočet městské policie navýšen o vyšší rizikový příplatek a benefity na 2,25 miliardy korun. A s novými 260 místy se mají v roce 2020 zvýšit výdaje na 2,46 miliardy korun.

Materiál stanovuje i další cíle pro stabilizaci městské policie do roku 2023, například prohlubování spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému, zavedení mobilních aplikací pro práci strážníků v terénu, řešení situace, kdy se strážníci zabývají zejména problematikou dopravních přestupků na úkor veřejného pořádku.

Předchozí koncepce stanovila cíle do roku 2017. Mezi splněnými úkoly je například odstranění nesystémového řízení nebo snížení množství dvakrát odvedené práce. Nově nastupujícím strážníkům se zvýšil náborový příspěvek, zatímco v roce 2014 byl 24 tisíc korun, od 2017 dostávají 100 tisíc korun.

Od roku 2007 narostl počet zaměstnanců z 2000 na 2700 v roce 2011. V té době byla velká fluktuace a k městské policii nastupovalo ročně kolem 500 lidí. Podle materiálu byli v té době kvůli finanční krizi přijímáni i nevhodní uchazeči. Od roku 2011 pak počet klesal na 2443 v roce 2013. Koncepcí schválenou v témže roce bylo rozhodnuto o optimálním počtu 2520 zaměstnanců. Od roku 2016 musí mít všichni strážníci v Česku podle zákona maturitu. Kvůli tomu pražskou městskou policii opustilo 110 strážníků v lednu 2016.

Přečtěte si také:

Šance pro automobilky: česká policie potřebuje tisíce nových vozů


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Počet hodnocení: 2 | Průměrné hodnocení: 4.00

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
I důchodci mohou pobírat nemocenskou
Elektřina on-line. Umíte si přes internet vyřídit snížení záloh?
Jak budou otevřené obchody 1. a 8. května?
Průzkum CENTURY 21: ceny bytů v České republice
Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
Auta
Plug-in hybrid Subaru s technikou z Priusu dostane jméno…
BMW sází na osobitost i u motorek. Program Spezial je obdobou automobilového Individual
Volkswagen I.D. R Pikes Peak má 680 koní a na 100 km/h zrychlí za 2,25 s
Test ojetiny: Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží
Retro: Automobilku Wartburg dělilo od lepšího osudu pár kilometrů
Technologie
Intel zrušil nedávno představené chytré brýle Vaunt – i celou divizi New Devices Group
Telegramu zatím vydržel největší internetovou cenzuru v ruských dějinách
Společně proti Facebooku a spol. SmugMug koupil Flickr
OLED TV mají stále jen půl procenta prodejů. Trhu vévodí LG a Sony
Valve má opět chuť dělat hry. Koupilo nové studio, tvůrce parádního Firewatche
Hry pro příležitostné hráče