Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas? Ne tak úplně. Hackeři získali osobní údaje hostů hotelů MGM - Euro.cz

Přihlášení

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas? Ne tak úplně. Hackeři získali osobní údaje hostů hotelů MGM

,
Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas? Ne tak úplně. Hackeři získali osobní údaje hostů hotelů MGM
Zdroj: Shutterstock

Vedení luxusního hotelového řetězce MGM přiznalo, že jeho rezorty, včetně těch, jež stojí na lasvegaském stripu, se během loňského léta ocitly pod rozsáhlým útokem počítačových hackerů, v důsledku kterého byly odcizeny osobní údaje více než 10 milionů jejich hostů. Mezi poškozenými figurují mimo jiné i zakladatel sociální sítě Twitter Jack Dorsey nebo kanadský zpěvák Justin Bieber. S odkazem na web ZDNet o tom informoval zpravodajský server BCC.

Odcizená data 10,6 milionu lidí ubytovaných v hotelech MGM napříč celými Spojenými státy obsahovala jejich jména, adresy, telefonní čísla a v některých případech i čísla pasů. Vedení řetězce incident potvrdilo, hned vzápětí ale zdůraznilo, že žádné citlivé finanční údaje se útočníkům získat nepodařilo.

„Minulé léto jsme objevili neautorizovaný přístup do našeho cloudového serveru, který zahrnoval omezené množství informací jistých bývalých hostů rezortů MGM. Jsme si jisti tím, že žádné finanční údaje, informace o platebních kartách nebo hesla v rámci této záležitosti prozrazeny nebyly,“ cituje BBC mluvčího zmíněné sítě luxusních hotelů.

Přestože se podle vyjádření společnosti celý incident odehrál již před více než půl rokem, ke zveřejnění ukradených dat se útočníci odhodlali teprve nyní. Učinili tak prostřednictvím hackerského fóra, jak informuje ZDNet.

O útoku věděli jen někteří

Naprostá většina osob, jejichž údaje byly odcizeny, neměla o této skutečnosti sebemenší tušení. Jak totiž dodává BBC, jedná-li se o data veřejně přístupná například z telefonního seznamu, nemusejí tamní firmy podle zákonů platných v řadě amerických států své zákazníky o podobných incidentech vůbec informovat.

Řetězec MGM má své hotely po celém světě. Návštěvníci na ně mohou narazit v Japonsku, Číně a do budoucna například i ve Spojených arabských emirátech. Také v USA jich společnost provozuje hned několik. Nacházejí se v Detroitu, Springfieldu či na předměstí Washingtonu D.C. Ty nejznámější z nich jsou však již neodmyslitelně spjaty s Las Vegas. Zde značka MGM vlastní takové luxusní rezorty, jakými jsou třeba Bellagio, The Mirage, Luxor či Excalibur.

Čtěte také:

Největší hotely světa: primát drží Malajsie, jinak vládne Las Vegas

Město hazardu a sportu. Las Vegas přilákalo americký fotbal i na veřejné peníze

Las Vegas čeká velký sportovní boom. NHL je jen začátek