Armádním areálem ve Výškově otřásla exploze. Zemřel jeden voják - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Armádním areálem ve Výškově otřásla exploze. Zemřel jeden voják

, čtk,
Armádním areálem ve Výškově otřásla exploze. Zemřel jeden voják
Zdroj: čtk

V budově vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově nastal dnes dopoledne výbuch, jeden člověk zemřel a jeden se zranil, uvedl ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek. Místo neštěstí je uzavřené, další exploze nehrozí. Podle Pejška to zřejmě nebyl útok nebo úmyslný čin. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára řekl, že pacient převezený po výbuchu do Brna je mimo ohrožení života, ale má poraněné oko. „Pacient má velké střepinové poranění oka,“ uvedl Žára.

Výbuch nastal před devátou hodinou ranní v budově, která částečně slouží jako ubytovna, ale i pro administrativu. „Výbuch podle dostupných informací nastal ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. Vyžádal si jednu oběť na životě, jedna osoba byla zraněna. Zjišťujeme, zda to byli příslušníci Vojenské policie. Místo události bylo zabezpečeno záchrannými složkami. Nepředpokládáme, že se jednalo o útok nebo obdobný úmyslný čin. Další exploze nehrozí,“ uvedl Pejšek.

Starosta Vyškova Karel Goldemund (ČSSD) řekl, že explozi nikdo neslyšel. „Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola, a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti,“ uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie. „Vše si přebrala armáda,“ doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta.

Místo je uzavřené. „Konkrétní příčiny výbuchu bude možné určit až na základě šetření, které provádí na místě za dozoru státního zástupce Vojenská policie,“ dodal Pejšek.

Čtěte také:

Zbraně z Česka prodané Američanům prý skončily v Sýrii

Rusko spouští velké manévry Západ 2017. Pobaltské státy mají obavy

Polsko navýší výdaje na obranu nad stanovené minimum i kvůli „hrozbě z Východu“


Ohodnoťte tento článek
Diskuze