60. mezinárodní strojírenský veletrh hlásí plné pavilony - Euro.cz

Přihlášení

60. mezinárodní strojírenský veletrh hlásí plné pavilony

, Jana Pohunková,
60. mezinárodní strojírenský veletrh hlásí plné pavilony
Zdroj: BVV
Komerční sdělení

Jubilejní 60. ročník MSV ukáže špičkové technologie a to nejlepší z historie i současnosti českého a slovenského průmyslu. Od 1. do 5. října se na brněnském výstavišti koná celkem šest průmyslových veletrhů a unikátní výstava připomínající 100 let od vzniku Československa.

Zájem o účast na 60. MSV je nejvyšší za poslední desetiletí. Všechny pavilony jsou vyprodány a celkem se zúčastní přibližně 1650 firem z více než 32 zemí. Vystavovatelé chtějí zaujmout kvalitou a nápaditostí svých expozic, takže návštěvníky čeká v každém pavilonu atraktivní podívaná. Špičkové stroje budou vyrábět v přímém přenosu, roboti předvedou spolupráci s lidskými kolegy a jinde se pomocí virtuální reality přeneseme do továren fungujících na principech Průmyslu 4.0.

Nová éra robotiky

Například společnost ABB se v pavilonu P přestaví s expozicí nazvanou “nová éra robotiky”. Návštěvníci se mohou těšit na praktické ukázky robotických řešení a mimo jiné třeba část linky pro automobilový průmysl. Hlavní atrakcí bude jednoruká verze kolaborativního robota YuMi, který představuje zatím nejhbitější a nejkompaktnější robotické řešení ABB.

Ve stejném pavilonu nechybí ani společnost Siemens. Ta zatím nevynechala ani jeden ročník veletrhu a tentokrát se pochlubí třeba digitálním řešením pro celý životní cyklus stroje či přítlačným křídlem auta Bugatti Chiron vyrobeným aditivní technologií.

Velmi zajímavou expozici letos chystá Vysoké učení technické v Brně. V pavilonu Z představí model továrny na přípravu míchaných nápojů a pochlubí se dvěma závodními monoposty ze soutěže Formula Student.

Mezi návštěvníky je také vždy velmi populární i expozice 3D tisku. Ta si letos našla své místo v pavilonu A1.

 Robot

Robot vyfrézuje sochu Masaryka

Šedesátý MSV bude opět československý. Nejlépe to ukáže pavilon A1 s výstavou 100RIES, která „odvypráví“ 100 příběhů československých průmyslových legend uplynulého století. Stejně jako při prvním MSV v roce 1959 bude nad hlavami návštěvníků zavěšen větroň Blaník L 13. K lákadlům se připojí i replika sochy prezidenta T. G. Masaryka, která zdobila dnešní rotundu pavilonu A v roce 1928 při zahájení provozu výstaviště. V průběhu veletrhu vyfrézuje více než dvoumetrovou sochu přímo před zraky návštěvníků robot KUKA.

Slovensko je také partnerskou zemí letošního MSV. Celkem se veletrhu se zúčastní více než 80 slovenských vystavovatelů včetně tradičních strojírenských a průmyslových značek jako Železiarne Podbrezová, TRENS SK nebo ZVL SLOVAKIA.

V pavilonech výstaviště vás toho samozřejmě čeká mnohem více. Další lákadla najdete už teď na webu veletrhu.

MSV se koná od 1. do 5. 10. Brány výstaviště se otevírají vždy v 9 hodin a zavírají v 18 hodin, poslední den o dvě hodiny dříve. Nejvýhodnější vstupenka stojí 220 Kč a lze ji koupit na webu.