Pavel Černý: Černý mezi černými - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pavel Černý: Černý mezi černými

, Euro TV,

Pavel Černý je podplukovník ve výslužbě, ale dal by se také představit jako mezinárodní superstar mezi policisty od Mexika až po Čínu. Nebojí se mluvit na rovinu před kamerou, ani v knize Černý mezi Černými, kde popisuje své zážitky a příběhy jednoho z neuznávanějších mezinárodních instruktorů speciálních policejních jednotek na světě.

Černý přiznává, že v zemích jako je Indie, Afghánistán nebo Kongo neváhal použít na své studenty i násilí. Například když v arabských zemích kvůli Ramadánu odmítali jeho svěřenci pracovat. “Když v devět začíná výcvik, v deset se vám začnou scházet a ve dvanáct chtějí jít domů, tak potom udělat nějaký velký výsledek není v takové zemi jednoduché,” říká ostřílený expert na policejní výcvik.

Z disciplíny a policejní výbavy v některých státech by nejednomu odborníkovi zatrnulo. Pavel Černý si však dokázal poradit a své zážitky vypráví bez cenzury ve stylu novodobých májovek. “Píšu jen pravdu v politické nekorektnosti. Není to žádný hrdinský epos. Některé situace byly napjatější, ale jakmile tam člověk je, něco zažije, neměl by sám sebe brát úplně vážně. Snažil jsem se to napsat s nadsázkou a úsměvnou formou, protože život je i o tom si z toho umět udělat trošku legraci,” vysvětluje.

Nenechte se mýlit, kniha Černý mezi černými není jen pro drsné chlapy. Pavel Černý s překvapením prozrazuje, že si nachází své čtenáře i mezi ženami.

Pavel Černý: Černý mezi černými
5 (100%) 5 hlasování
Diskuze