Ota Kars: O Spratcích i Tomáši Holém - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Ota Kars: O Spratcích i Tomáši Holém

Euro TV,

Ota Kars je český spisovatel a básník, držitel Magnesie Litera – Cena čtenářů za rok 2018. Sám se označuje za samozvaného veršotepce a prozorytce. Jeho nejnovější kniha Spratci vypráví o tom, čím jsme si prošli snad úplně všichni – puberťáckou nerozvážností, mladistvými touhami, láskami i protivenstvími, ale hlavně partou.

Příběh z období 80. a 90. let popisuje přátelství a vývoj mladých mužů, jejich vztahů a dynamiky party. “Román ukazuje víc, než jsem původně zamýšlel. Jak ta doba byla příšerná, jak to determinuje všechny vztahy a kontaminuje životy,” prozrazuje autor.

Částečnou inspirací mu byl také jeden z nejslavnějších dětských herců Tomáš Holý, jehož život předčasně ukončila automobilová nehoda. Oba se od dětství dobře znali a naposledy se viděli v onen tragický den. Není tedy náhoda, že je Ota Kars autorem skutečného životopisu o tomto výjimečném herci. Kniha s názvem Jmenuju se Tomáš obsahuje jen ověřená fakta, která nejsou jen pouhou zábavnou historkou.

Obě knihy publikovalo vydavatelství Mladá Fronta. Více o životopisu Jmenuju se Tomáš naleznete na www.tomasholy.net, kde jsou informace o hercově životě, jeho filmy a vydané knihy.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze