Nejmladší starosta Papajanovský: Ukázal jsem, že město může fungovat jinak - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Nejmladší starosta Papajanovský: Ukázal jsem, že město může fungovat jinak

,

Vypadá to, že pasivita mladých lidí ve veřejném životě je pryč a v politice se jich začíná angažovat čím dál více. Důkazem je nejmladší starosta českého města, třiadvacetiletý student práv Jan Papajanovský.

V pětitisícové České Kamenici, kterou od loňských komunálních voleb vede, se přitom zapojuje do veřejného dění už od roku 2012, kdy se spolužáky protestoval proti slučování gymnázia a základní školy. V podobné záležitosti se angažoval i v sousedním Děčíně. Díky protestům nakonec spoluzaložil Českou středoškolskou unii, dnes již etablované sdružení středoškolských studentů.

Po maturitě pak Papajanovský založil v České Kamenici místní politické hnutí Koalice pro Kamenici a jako jeden z lídrů ho dovedl k vítězství po úspěšné kampani, kdy hnutí šikovně využívalo třeba sociální sítě nebo vlastní volební noviny. Hnutí však tehdy skončilo v opozici, radnici ovládlo až loni, když získalo téměř 40 procent.

„Aktuálně se nejvíc zabýváme vytvořením fungujícího úřadu. Vytvořili jsme nové oddělení rozvoje, které má na starost veřejné zakázky a dotace, a také jsme zřídili funkci městského architekta,“ popisuje Papajanovský.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze