Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Jan Papajanovský
Jan Papajanovský
Autor: Euro.cz

Nejmladší starosta Papajanovský: Ukázal jsem, že město může fungovat jinak

Jan Novotný 03. září, 16:13  -  Jan Novotný
03. září, 16:13

Vypadá to, že pasivita mladých lidí ve veřejném životě je pryč a v politice se jich začíná angažovat čím dál více. Důkazem je nejmladší starosta českého města, třiadvacetiletý student práv Jan Papajanovský.

V pětitisícové České Kamenici, kterou od loňských komunálních voleb vede, se přitom zapojuje do veřejného dění už od roku 2012, kdy se spolužáky protestoval proti slučování gymnázia a základní školy. V podobné záležitosti se angažoval i v sousedním Děčíně. Díky protestům nakonec spoluzaložil Českou středoškolskou unii, dnes již etablované sdružení středoškolských studentů.

Po maturitě pak Papajanovský založil v České Kamenici místní politické hnutí Koalice pro Kamenici a jako jeden z lídrů ho dovedl k vítězství po úspěšné kampani, kdy hnutí šikovně využívalo třeba sociální sítě nebo vlastní volební noviny. Hnutí však tehdy skončilo v opozici, radnici ovládlo až loni, když získalo téměř 40 procent.

„Aktuálně se nejvíc zabýváme vytvořením fungujícího úřadu. Vytvořili jsme nové oddělení rozvoje, které má na starost veřejné zakázky a dotace, a také jsme zřídili funkci městského architekta,“ popisuje Papajanovský.


Další videa